Spravodajstvo

zoradiť výsledky podľa:

Nesprávne použitá klimatizácia môže spôsobiť viacero ochorení

Klimatizácia môže byť v prípade nesprávneho používania či zabúdania na jej pravidelné dezinfikovanie pôvodcom viacerých ochorení.

V prípade úmrtia dôchodkyne v DSS sa cudzie zavinenie nepotvrdilo

V prípade úmrtia 70-ročnej dôchodkyne, ktorá zomrela začiatkom tohto týždňa po vypadnutí z okna na 3. poschodí v Domove sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov (DSS a ZpS) Rača, sa cudzie zavinenie nepotvrdilo.

Problém s alkoholom sa týka čoraz viac žien

Problém pitia slovenských žien a dievčat vychádza podľa šéfa bratislavského Centra pre liečbu drogových závislostí (CPLDZ) Ľubomír Okruhlica stále viac do popredia.

Prevoz mŕtvych tiel po odbere orgánov by mohol hradiť ÚDZS

Prevozy mŕtvych tiel po odbere orgánov z transplantačného centra na miesto pohrebu by mohol po novom hradiť Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS).

Budúci medici si vedia vďaka špeciálnej tlačiarni vytlačiť živé bunky

Budúci lekári, ktorí študujú na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave, si môžu vďaka novej 3D biotlačiarni vytlačiť živé bunky.

Najčastejšou príčinou invalidity nad 70 % boli onkologické ochorenia

Posudkoví lekári Sociálnej poisťovne za I. polrok 2016 vyhodnotili najčastejšie zdravotné postihnutia, ktoré boli rozhodujúce na uznanie invalidity.

Súd eviduje žalobu poisťovní na ministerstvo zdravotníctva

Krajský súd v Bratislave (KS) eviduje žalobu súkromných zdravotných poisťovní na Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v prípade lieku na liečbu rakoviny pľúc Vargatefu.

Zdravotné poisťovne zažalovali pre nový liek ministerstvo zdravotníctva

Súkromné zdravotné poisťovne žalujú ministerstvo zdravotníctva. Nepáči sa im, že sa do zoznamu liekov, ktoré musia preplácať zo zákona, dostal aj nový liek na liečbu rakoviny pľúc Vargatef.

Proti chrípke sa dalo zaočkovať necelých päť percent Slovákov

Proti chrípke sa dalo v chrípkovej sezóne 2015/2016 zaočkovať necelých päť percent Slovákov.

Červené víno pomáha v boji proti obezite, potvrdili slovenskí vedci

Červené víno pomáha v boji proti obezite. Potvrdili to vedci z Ústavu normálnej a patologickej fyziológie Slovenskej akadémie vied (SAV).

Nemocnica vylepší vybavenie endoskopického oddelenia

Nemocnica Poprad, a.s., získala od občianskeho združenia Liga proti rakovine grant vo výške 3000 eur. 

Hepatitídu môže spôsobiť aj nezdravý životný štýl

Za vznik hepatitídy nemusí vždy len vírus. Okrem hepatitíd typu A, B, C, D, E poškodenie pečene spôsobujú v rovnakej miere aj alkohol, lieky a škodlivé látky z potravín a životného prostredia.

Slovensko dáva na zdravotníctvo najviac z krajín V4, Slováci však žijú kratšie

Slovensko dáva na zdravotníctvo viac peňazí ako okolité krajiny, vo výsledkoch však zaostáva. Jednou z príčin je nízka efektivita.

V prevádzke je 14 prírodných a 167 umelých kúpalísk

Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke 14 prírodných a 167 umelých kúpalísk. Ich návštevnosť minulý týždeň ovplyvnilo premenlivé a chladnejšie počasie, na niektorých kúpaliskách v severnejších okresoch podľa Úradu verejného zdravotníctva SR prerušovali prevádzku.

Medicínsky esperantský kongres sa bude zaoberať globalizáciou

V Nitre sa ešte pred oficiálnym začiatkom Svetového kongresu esperanta začal 20. Medzinárodný medicínsky esperantský kongres, na ktorom sa zišli lekári zo Slovenska i zahraničia, aby spoločne diskutovali na tému „Lekári a globalizácia: akí lekári sú potrební v novom storočí?“

V prípade VšZP odhalil neoprávnené zvýhodňovanie viacerých firiem

Kontrola zmluvných vzťahov štátnej zdravotnej poisťovne poukázala na neoprávnené zvýhodňovanie viacerých spoločností.

Takmer 60 % zamestnávateľov reagovalo po pripomenutí odvodov

 Takmer 60 % zamestnávateľov obratom zareagovalo na upozornenie Sociálnej poisťovne, že meškajú s platením sociálnych odvodov.

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia stúpla v Žilinskom kraji o 0,2 %

Chorobnosť v skupine akútnych respiračných ochorení (ARO) stúpla v 28. kalendárnom týždni v Žilinskom kraji v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 0,2 percenta, čo predstavuje 715,2 chorých na 100.000 obyvateľov.

Zatvorili ďalšiu tatranskú liečebňu, tentoraz v Novej Polianke

Vysoké Tatry prišli o ďalšiu liečebňu. Granit nemocnica - Vysokošpecializovaný ústav pre pľúcne choroby v Novej Polianke po 60. rokoch existencie zatvorili.

Jasnejší koncept oddlženia nemocníc by mohol byť známy do konca augusta

Jasnejší koncept oddlžovania nemocníc by mohol byť podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) známy do konca tohto augusta.

Aktuálne správy

Spravodajstvo

staršie správy

Prístup k spoplatnenému obsahu portálu
ZADARMO
počas 10 dní

Predplatné

7-8/2016

Právo a manažment v zdravotníctve

74.40 Eur

Objednať