Spravodajstvo

zoradiť výsledky podľa:

Na infolinku o poplatkoch zavolalo takmer 100 ľudí

Takmer 100 ľudí volalo do dnešného dňa na bezplatnú telefonickú linku o poplatkoch.

Dobrovoľne darovať krv prišlo aj 11 prvodarcov

 O dobrovoľné darovanie krvi v malackej nemocnici prejavilo počas stredy (8.4.) záujem 40 ľudí, 11 z nich sa rozhodlo darovať krv po prvýkrát. 

Pálčivým problémom mesta je nedostatok odborných lekárov

Pre nedostatok odborných lekárov v Tornali musia obyvatelia mesta za zdravotnou starostlivosťou dochádzať desiatky kilometrov do okolitých okresných miest.

Výklad zákona zo strany lekárnikov je absurdný, tvrdí Dôvera

Výklad legislatívy zo strany Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) je absurdný, myslí si súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera.

Zdravotné poisťovne vymáhajú poistné od zamestnancov, ak nie sú prihlásení

Zdravotné poisťovne vymáhajú nezaplatené poistné priamo od zamestnancov vtedy, ak ich zamestnávateľ neprihlási na zdravotné poistenie.

Poplatky u lekára majú oddnes nové pravidlá

Za administratívne úkony ako vypísanie receptu či potvrdenie priepustky do práce pri ošetrení už lekári dnešným dňom nebudú môcť vyberať poplatky.

Kliešťovú encefalitídu malo vlani viac než 100 ľudí, nakazili sa aj zo stravy

Kliešťovú encefalitídu diagnostikovali vlani lekári 117 Slovákom, nezomrel nik.

Britský Economist píše pri korupcii v zdravotníctve aj o slovenských lekároch

Úplatky v zdravotníctve, ktoré majú korene v komunistickej ére, predstavujú vážny problém.

V prírode sa prebúdzajú kliešte, infikované sú najmä na brehu Váhu

S oteplením začali byť v prírode aktívne aj kliešte. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozornil, že na ne možno natrafiť už v marci, hoci je ich výskyt typický najmä pre obdobie od apríla do októbra.

Mamárne centrum v Šaci testovalo metódu, ktorá pomôže pacientkam s nádorom

Špecialisti Mamárneho centra Nemocnice Košice-Šaca testovali päť mesiacov novú metódu, ktorá zjednoduší situáciu pacientkam s nádorovým ochorením prsníka a lymfatických uzlín.

ŠÚKL nepovolil v marci ďalší vývoz lieku

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nepovolil v marci vývoz ďalšieho lieku za hranice Slovenska. Ide o antidepresívum Cymbalta, informuje na svojom webe.

Slovensku patrí popredná priečka v liečbe novozistených prípadov TBC

 Situácia s ochorením na tuberkulózu (TBC) na Slovensku je v súčasnosti stabilizovaná. V roku 2013 bolo do Národného registra TBC nahlásených 401 prípadov tuberkulózy, čo je incidencia 7,41 na 100.000 obyvateľov.

Pri vystúpení z 2. piliera Sociálna poisťovňa sporiteľom peniaze nevypláca

 V súvislosti s otvorením druhého piliera sa na Sociálnu poisťovňu viacerí občania obrátili s otázkou, kedy im Sociálna poisťovňa v prípade vystúpenia z 2. piliera vyplatí v ňom doteraz našetrené príspevky. Poisťovňa preto upozorňuje, že pri vystúpení z 2. piliera sporiteľom finančné prostriedky nevypláca.

S pitným režimom to netreba preháňať, upozorňujú nefrológovia

Dodržiavanie pitného režimu netreba podľa odborníkov na obličky preháňať. "Nefrológovia hovoria, že sa má piť rozumne a adekvátne tomu, v akých podmienkach človek žije a akú fyzickú prácu vykonáva," povedal Martin Demeš, hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre nefrológiu.

Najväčšie zadlžovanie nemocníc spôsobuje podľa TSK rast miezd

Od roku 2008 do júna minulého roku vykázali tri nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) celkovú kumulovanú stratu 28 miliónov eur.

Pošta vydala známku s motívom Transplantačnej jednotky kostnej drene DFNsP

Za 20 rokov transplantovali v bratislavskej detskej fakultnej nemocnici krvotvorné bunky asi 320 deťom.

VšZP vráti poistencom na doplatkoch za lieky vyše 300.000 €

Od dnešného dňa začala Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., priebežne posielať poistencom doplatky za lieky za štvrtý štvrťrok 2014.

Slovákov s chorými obličkami pribúda

Počet ľudí, ktorí majú na Slovensku problém s obličkami, stúpa. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Choré obličky majú vplyv na celý organizmus, aj na tehotenstvo

Zníženie funkcie obličiek má vplyv na celý organizmus a zasahuje aj zdanlivo nesúvisiace orgány. Je častou príčinou srdcovocievnych chorôb, zvyšuje krvný tlak, spôsobuje anémiu, infekcie, ochorenie kostí, zvyšuje hladinu cholesterolu a spôsobuje aj ďalšie zdravotné problémy.

Rakovinu pankreasu nájdu lekári neskoro, väčšina pacientov zomiera

Slovensko je krajinou s druhým najvyšším výskytom rakoviny pankreasu a úmrtnosťou v Európe. Bojuje s ňou asi 800 Slovákov, ukazujú posledné dostupné štatistiky.

Aktuálne správy

Spravodajstvo

staršie správy

Aktuality z legislativy

§ Zbierka zákonov

Prístup k spoplatnenému obsahu portálu
ZADARMO
počas 20 dní

Predplatné

7-8/2015

Právo a manažment v zdravotníctve

Objednať