Spravodajstvo

zoradiť výsledky podľa:

Poistenci Dôvery hodnotili vlani nemocnice horšie

Pacienti, ktorí sa zapojili do pravidelného prieskumu spokojnosti s nemocnicami, udelili za minulý rok nemocniciam za služby a zdravotnú starostlivosť priemernú známku 1,7.

Dlh nemocníc v SP vzrástol na 96,6 mil. eur

Počas prvých štyroch mesiacov toho roka narástli pohľadávky Sociálnej poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam o viac ako 10 mil. eur.

Zdravotný dohľad pre všetkých zamestnancov má podporu poslancov

Zdravotný dohľad nielen pre rizikových, ale i nerizikových pracovníkov nie je novým opatrením pre Slovensko, takýto právny stav platil aj do konca roku 2011.

Návrh zákona o sociálnej práci prešiel do druhého čítania

Legislatíva stanovuje podmienky výkonu sociálnej práce v praxi tak, aby ju mohli vykonávať len fyzické osoby, ktoré sú odborne spôsobilé.

Vlani bolo na Slovensku zaregistrovaných 509 nových liekov

S novým liečivom bolo zaregistrovaných 42 liekov, zvyšok tvorili predovšetkým generické lieky.

Zámer vytvoriť jednu poisťovňu je podľa Fica legitímny

Podľa premiéra SR Roberta Fica rozhodnutie arbitrážneho tribunálu potvrdilo, že zámer vlády zaviesť unitárny systém je legitímny a nikto jej nemôže zakázať vytvoriť ho aj tak, že by vyvlastnila súkromné zdravotné poisťovne.

SR vyhrala arbitráž v spore s Achmeou, konštatuje MF

Achmea, vlastník zdravotnej poisťovne Union by mala zaplatiť Slovenskej republike právne náklady v celkovej výške viac ako milión eur.

VšZP navyšuje platby za test na okultné krvácanie

Od prvého júla bude poisťovňa lekárom za vyšetrenie okultného krvácania v stolici pri pacientoch vo veku od 40 do 70 rokov platiť 12 eur, v súčasnosti je to 6 eur.

Lekári pokladnice nechcú, hovoria o svetovom unikáte

Komora zubárov a súkromní lekári zásadne nesúhlasia s návrhom zaviesť povinné používanie registračných pokladníc pre ambulancie, ako aj so snahou urobiť z lekárov obchodníkov.

V košickej UNLP otvorili nový urgentný príjem

Celkové náklady na vybudovanie nového urgentného príjmu dosiahli 26,6 milióna, pričom na prístrojové vybavenie použili 6,5 milióna.

ŠÚKL vystríha pred webstránkami ponúkajúcimi ilegálne lieky

Keďže sú lieky ponúkané na predaj z neoficiálnych a anonymných zdrojov, môže ísť podľa ŠÚKL o falšované lieky, ktoré nemusia obsahovať to, čo deklarujú a môžu vážne poškodiť zdravie.

Zamestnávatelia by mali zabezpečiť všetkým zdravotný dohľad

Zmeny zavádza návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorý vypracovalo ministerstvo zdravotníctva.

Nemocnice na obnovu potrebujú aspoň 136 mil. eur ročne

Takúto investičnú potrebu vyčíslil Health Policy Institute. Investovať by sme podľa inštitútu potrebovali do nových budov ako i vybavenia nemocníc.

Zavedenie eHealth sa posúva na rok 2017

Rezort zdravotníctva zrušil tender k Národnému zdravotníckemu informačnému systému, ktorý namieta jeden z účastníkov.

Sesterské odbory sa opäť pripomínajú, témou sú platy

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek vyzýva ministerku zdravotníctva a premiéra na obnovu dialógu, rezort tvrdí, že zbiera podklady, keď ich sfinalizuje bude v rokovaniach pokračovať.

ÚDZS uložil vlani pokuty vo výške 855 tis. eur

Poistenci a platitelia poistného budú za svoje pochybenia platiť 658 tis. eur.

Čistý obrat Kúpeľov Bojnice dosiahol vlani 9 mil. eur

Zisk spoločnosti sa medziročne znížil o viac ako 440 tis. eur na 754 tis. eur.

Košická univerzitná nemocnica zlepšuje hospodárenie

Celkové prevádzkové náklady spolu s osobnými nákladmi dosiahli v uplynulom roku 87,6 mil. eur. Nemocnici sa podarilo znížiť stratu o 2,8 milióna eur.

Tender na záchranárske vrtuľníky skončil na prokuratúre

Trestné oznámenie na generálnej prokuratúre podal poslanec za SDKÚ-DS Viliam Novotný, ktorý je presvedčený, že ministerstvo zdravotníctva porušilo zákon.

Žitňanská chce pre pôrodné asistentky samostatnú prax

Podľa návrhu nezaradenej poslankyne Jany Žitňanskej by pôrodné asistentky navštevovali tehotné ženy u nich doma a pripravovali ich na pôrod. Návštevy by pokračovali aj po pôrode. Takáto starostlivosť by bola plne hradená zdravotnými poisťovňami.

Spravodajstvo

staršie správy

Aktuality z legislativy

§ Zbierka zákonov

Prístup k spoplatnenému obsahu portálu
ZADARMO
počas 20 dní

Predplatné

9/2014

Právo a manažment v zdravotníctve

Objednať