Spravodajstvo

zoradiť výsledky podľa:

Súd eviduje žalobu poisťovní na ministerstvo zdravotníctva

Krajský súd v Bratislave (KS) eviduje žalobu súkromných zdravotných poisťovní na Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v prípade lieku na liečbu rakoviny pľúc Vargatefu.

Zdravotné poisťovne zažalovali pre nový liek ministerstvo zdravotníctva

Súkromné zdravotné poisťovne žalujú ministerstvo zdravotníctva. Nepáči sa im, že sa do zoznamu liekov, ktoré musia preplácať zo zákona, dostal aj nový liek na liečbu rakoviny pľúc Vargatef.

Proti chrípke sa dalo zaočkovať necelých päť percent Slovákov

Proti chrípke sa dalo v chrípkovej sezóne 2015/2016 zaočkovať necelých päť percent Slovákov.

Červené víno pomáha v boji proti obezite, potvrdili slovenskí vedci

Červené víno pomáha v boji proti obezite. Potvrdili to vedci z Ústavu normálnej a patologickej fyziológie Slovenskej akadémie vied (SAV).

Nemocnica vylepší vybavenie endoskopického oddelenia

Nemocnica Poprad, a.s., získala od občianskeho združenia Liga proti rakovine grant vo výške 3000 eur. 

Hepatitídu môže spôsobiť aj nezdravý životný štýl

Za vznik hepatitídy nemusí vždy len vírus. Okrem hepatitíd typu A, B, C, D, E poškodenie pečene spôsobujú v rovnakej miere aj alkohol, lieky a škodlivé látky z potravín a životného prostredia.

Slovensko dáva na zdravotníctvo najviac z krajín V4, Slováci však žijú kratšie

Slovensko dáva na zdravotníctvo viac peňazí ako okolité krajiny, vo výsledkoch však zaostáva. Jednou z príčin je nízka efektivita.

V prevádzke je 14 prírodných a 167 umelých kúpalísk

Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke 14 prírodných a 167 umelých kúpalísk. Ich návštevnosť minulý týždeň ovplyvnilo premenlivé a chladnejšie počasie, na niektorých kúpaliskách v severnejších okresoch podľa Úradu verejného zdravotníctva SR prerušovali prevádzku.

Medicínsky esperantský kongres sa bude zaoberať globalizáciou

V Nitre sa ešte pred oficiálnym začiatkom Svetového kongresu esperanta začal 20. Medzinárodný medicínsky esperantský kongres, na ktorom sa zišli lekári zo Slovenska i zahraničia, aby spoločne diskutovali na tému „Lekári a globalizácia: akí lekári sú potrební v novom storočí?“

V prípade VšZP odhalil neoprávnené zvýhodňovanie viacerých firiem

Kontrola zmluvných vzťahov štátnej zdravotnej poisťovne poukázala na neoprávnené zvýhodňovanie viacerých spoločností.

Takmer 60 % zamestnávateľov reagovalo po pripomenutí odvodov

 Takmer 60 % zamestnávateľov obratom zareagovalo na upozornenie Sociálnej poisťovne, že meškajú s platením sociálnych odvodov.

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia stúpla v Žilinskom kraji o 0,2 %

Chorobnosť v skupine akútnych respiračných ochorení (ARO) stúpla v 28. kalendárnom týždni v Žilinskom kraji v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 0,2 percenta, čo predstavuje 715,2 chorých na 100.000 obyvateľov.

Zatvorili ďalšiu tatranskú liečebňu, tentoraz v Novej Polianke

Vysoké Tatry prišli o ďalšiu liečebňu. Granit nemocnica - Vysokošpecializovaný ústav pre pľúcne choroby v Novej Polianke po 60. rokoch existencie zatvorili.

Jasnejší koncept oddlženia nemocníc by mohol byť známy do konca augusta

Jasnejší koncept oddlžovania nemocníc by mohol byť podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) známy do konca tohto augusta.

Právna úprava vývozu liekov je podľa lekárnikov a farmafiriem logickým krokom

Dostupnosť liekov pre slovenských pacientov by sa mala zlepšiť. Od novely zákona, ktorá má upraviť ich vývoz do zahraničia, si to okrem Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR sľubujú aj lekárnici či farmafirmy.

Univerzitná nemocnica obnovila pracoviská za viac ako 1,5 milióna eur

Pacienti Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) majú k dispozícii zrekonštruované pracoviská Urologickej kliniky, Kliniky pneumológie a ftizeológie, septickej časti Chirurgickej kliniky a transplantačného centra a novú parkovaciu plochu.

Pacientov budú v nemocniciach počas horúčav ochladzovať i zábalmi

Bratislavské nemocnice sa pripravujú na príchod ďalších letných horúčav.

VšZP rozhodne o medializovaných zmluvách po hĺbkovej revíznej kontrole

Na základe podnetov pacientov ako aj individuálnych poistencov VšZP prehodnotila rozhodnutie týkajúce sa zmlúv so spoločnosťami Welix, s.r.o. a SPV 40,s.r.o., ktorým sa mala 30.6. 2016 skončiť platnosť zmlúv a v niektorých odbornostiach by v takom prípade nebola dostatočne zabezpečená zdravotná starostlivosť pre našich poistencov.

Záchranári varujú pred letnými detskými úrazmi, denne si vyžiadajú 22 zásahov

Detských úrazov počas prázdnin pribúda. Pre deti je júl a august najrizikovejším obdobím, pretože voľný čas trávia viac bez dozoru.

VšZP daruje pacientom ďalšie eurokľúče

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., ktorá ako prvá štátna inštitúcia na Slovensku podporila medzinárodný projekt Eurokľúč, opäť podáva pacientom pomocnú ruku.

Spravodajstvo

staršie správy