Spravodajstvo

Inovatívnym zariadením na liečbu aneuryziem úspešne ošetrili prvých pacientov

V bratislavskej nemocnici CINRE ošetrili v júni prvých štyroch pacientov pomocou embolizačného zariadenia Vantage.

Bratislava 18. júna (TASR) -  To predstavuje aktuálne najmodernejšiu technologickú inováciu pre bezpečné vyliečenie mozgových výdutí bez chirurgického otvárania hlavy. TASR o tom informovala špecialistka marketingovej komunikácie nemocnice Dobroslava Krajačičová.
      Inovatívne zariadenie Vantage je určené na presmerovanie toku a kontrolované vyradenie mozgovej výdute z obehu. Vo svete ho po prvý raz použili pred tromi mesiacmi. Bratislavské pracovisko môže zariadením ošetrovať ako tretie v Európe a desiate na svete.
      "Aktuálne máme v Európe najviac ošetrených pacientov touto supertechnológiou, ktorá nám umožňuje ešte viac posunúť bezpečnostný profil liečby tohto inak mimoriadne smrteľného ochorenia," povedal riaditeľ nemocnice a intervenčný neurorádiológ Ivan Vulev.
      Nemocnica plánuje v najbližších dňoch ošetriť novou technológiou ďalších pacientov a prostredníctvom pravidelných web konferencií sa podeliť s ich skúsenosťami aj s inými pracoviskami vo svete, ktoré majú o túto unikátnu endovaskulárnu liečbu veľký záujem.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Spravodajstvo

staršie správy

Prístup k spoplatnenému obsahu portálu
ZADARMO
počas 10 dní

Predplatné

6/2020

Právo a manažment v zdravotníctve

82.80 Eur

Objednať