Právo a manažment v zdravotníctve Ročník 2012 Vydanie 2/2012

späť

Elektronická komunikácia so zdravotnou poisťovňou

Dátum: Autor: Mgr. Tomáš Mičo
Rubrika: Poradňa

Hodnotenie:

Prednedávnom bola do redakcie časopisu Právo a manažment v zdravotníctve doručená otázka o elektronickej komunikácii poskytovateľa zdravotnej starostlivosti so zdravotnou poisťovňou s viacerými alternatívami, ako by mohol byť tento informačný styk realizovaný. Čitateľ ako technik zodpovedný za prevádzku informačných a komunikačných technológií u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti sa ocitol pred problémom, ktorý spôsob je z pohľadu legislatívy, ale najmä z pohľadu bezpečnosti prenášaných údajov najvhodnejší.

Otázka naznačovala neexisten­ciu pripojenia na internet u po­skytovateľa zdravotnej starostlivosti a načrtla alternatívu využívania domáceho internetového pripojenia niektorého zo zamestnancov a prenos dát na USB kľúč či iný nosič informácií mimo siete a priestorov zdravotníckeho zariadenia do jeho domáceho počítača. Ďalším spôsobom bola doporučená zásielka či fyzické odovzdanie nosiča informácií s prenášanými údajmi.

Autor:

Plné znenie článku je zobrazené len prihlásenému užívateľovi.

Vážený návštevník, prístup k tomuto článku majú len registrovaní užívatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, prihláste sa prosím so svojím užívateľským menom a heslom. V prípade, že ešte nie ste zaregistrovaný, zaregistrujte sa. Ďakujeme.

Diskusia (počet komentárov: 0)

zobraziť diskusiu pridať komentár k článku