Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Bratislava: Poliklinika Bezručova rozširuje pôsobnosť o ďalšie medicínske centrá

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Bratislava 30. mája (TASR) - Poliklinika Bezručova v bratislavskom Starom Meste otvára ďalšie dve medicínske centrá, od 1. júna rozširuje svoju pôsobnosť o gynekologické a urologické centrum. Zároveň sa rozširuje dermatologické centrum. Do septembra má pribudnúť oftalmologická, kardiologická, diabetologická, imuno-alergologická ambulancia a ortopedické centrum.

"Po troch mesiacoch od oficiálneho otvorenia zrekonštruovanej polikliniky rozširujeme poskytovanie zdravotnej starostlivosti aj o urologické a gynekologické centrum. Aj v tomto prípade budeme klásť dôraz najmä na prevenciu, ale aj diagnostiku a liečbu onkologických či infekčných ochorení," skonštatoval medicínsky riaditeľ polikliniky Tibor Hlavatý. V gynekologickom centre budú lekári poskytovať starostlivosť o tehotné ženy, vedenie predpôrodných kurzov, ale aj prevenciu proti HPV a onkologickým ochoreniam. Urologické centrum bude realizovať digitálne a ultrazvukové vyšetrenia a sústredí sa na liečbu urologických problémov vrátane inkontinencie. Zároveň sa rozširuje dermatologické centrum. Jeho lekári pacientom pripomínajú, aby si pred letom nechali skontrolovať materské znamienka. Malígny melanóm totiž patrí medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia. Až v 90 percentách je možné rakovine kože predísť, ak sa potenciálne rizikové kožné útvary objavia a odstránia včas. Lekári tiež pripomínajú dôležitosť domáceho samovyšetrenia znamienok. Snahou polikliniky je zvýšiť kvalitu i dostupnosť zdravotnej starostlivosti, ale aj skrátiť čakaciu lehotu na odborné vyšetrenie k špecialistovi. Otvorené sú už ambulancie gastroenteorológie, reumatológie orientované na chronické zápalové ochorenia kĺbového aparátu, dermatológie špecializujúce sa aj na liečbu psoriázy, centrum neurológie špecializujúce sa na sklerózu multiplex, ale aj bolesti hlavy a chrbta či ambulancie všeobecného lekárstva s EKG či sonografiou.
Komplex budov na Bezručovej ulici z 30. rokov minulého storočia sa radí k vrcholným dielam medzivojnovej funkcionalistickej architektúry na Slovensku. V roku 1989 ho vyhlásili za národnú kultúru pamiatku. Komplex, ako ho mnohí poznajú, bol výsledkom prestavby v 60. rokoch. Funkciu štátnej nemocnice s poliklinikou plnil do marca 2005. Objekt odvtedy chátral. Zdravotnícke zariadenie sa tam vrátilo po 17 rokoch.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.