Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

MIRRI: Záchranky a nemocnice sa môžu uchádzať o financie vo výške 28 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Bratislava 14. júna (TASR) – Nemocnice v regiónoch a ambulancie záchrannej zdravotnej služby sa môžu v rámci dvoch výziev uchádzať o 28 miliónov eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Určené budú napríklad na špeciálne sanitky či zdravotné vybavenie. TASR o tom v pondelok informoval Andrej Ďuríček poverený vedením tlačového oddelenia Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.

Ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) očakáva, že nemocnice a zdravotnícke zariadenia sa vďaka tejto pomoci lepšie vyrovnajú s následkami doterajšieho priebehu pandémie a vďaka modernizácii vybavenia a nákupu špeciálnych ochranných pomôcok sa Slovensko lepšie pripraví aj na prípadnú tretiu vlnu.
      "Hoci pandémia v uplynulých týždňoch výrazne ustúpila, ešte ani zďaleka nemáme vyhraté a musíme byť pripravení na všetky možné scenáre, a to nielen v oblasti zdravotníctva," uviedla.
      Zámerom výzvy pre ambulancie záchrannej služby vo výške 23 miliónov eur je zamedziť šíreniu ochorenia pri prevoze pacientov s ochorením COVID-19. Oprávnenými žiadateľmi sú podľa MIRRI Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR a ďalší poskytovatelia záchrannej zdravotnej starostlivosti.
      Tí sa môžu uchádzať o financie na nákup špeciálnych vozidiel s vlastnou riadenou ventiláciou, na ďalšie prístrojové vybavenie sanitiek a tiež na nákup ochranných pomôcok pre pracovníkov. Projekty môžu predkladať žiadatelia z celého Slovenska vrátane Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).  
      Ako ďalej rezort investícií informoval, pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti je určená druhá výzva vo výške piatich miliónov eur. Tá je určená pre zdravotných poskytovateľov, ktorých zriaďovateľom je štát, samospráva, nezisková organizácia alebo právnická osoba z celého Slovenska vrátane BSK.
      Vyhlasovateľom obidvoch nových výziev je Ministerstvo zdravotníctva SR.

Zdroj: TASR


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.