Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Nemocnicu v Humennom čakajú rozsiahle zmeny

Kategória: Spravodajstvo

Ide o investíciu v objeme 1,7 milióna eur.

PREŠOV/HUMENNÉ 3. júla (SITA) - Sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia začala s realizáciou schválenej investície do nemocnice Humenné v objeme 1,7 milióna eur. Ako informoval marketingový manažér spoločnosti Tomáš Kráľ, celková investícia je rozdelená do desiatich projektov, ktoré majú skvalitniť zdravotnú starostlivosť, zlepšiť medicínske procesy, zahŕňajú rekonštrukcie a zveľadenie nemocničných budov a časti areálu. Všetky projekty chcú ukončiť ešte tento rok. 

Ako prvý z desiatich projektov už bol úspešne ukončený projekt rozšírenia oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny za 71 000 eur. Kompletne vynovené oddelenie má aj jednotku intenzívnej starostlivosti chirurgického oddelenia. V rámci rekonštrukcie pribudli na oddelení štyri nové lôžka, počet sa tak zvýšil na desať lôžok. 

Ešte do konca tohto kalendárneho roka by mala byť zrekonštruovaná budova liečebne pre dlhodobo chorých. Pribudne nová operačná sála na ortopedické výkony, čím sa rozšíria operačné výkony o výmeny bedrových a kolenných kĺbov a artroskopiu. V pláne je tiež rekonštrukcia pôrodných sál, ďalej rekonštrukcia a vybavenie vonkajšej infraštruktúry, kde sa ráta s úpravou parkoviska, chodníkov a ciest, aby presuny v rámci areálu boli komfortnejšie a bezpečnejšie. Rekonštrukcie budov a čiastočná reorganizácia oddelení by mali koncentrovať nemocničné zariadenie do menšieho počtu objektov. V súčasnosti sú jednotlivé oddelenia rozdelené na sedem pracovísk.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.