Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

V stredu o vytvorení systému jednej zdravotnej poisťovne

Kategória: Spravodajstvo

Kabinet by mal tiež schváliť novú šéfku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

BRATISLAVA 24. júla (SITA) - Vláda by mala v stredu rokovať o návrhu zámeru zavedenia systému jednej zdravotnej poisťovne na Slovensku. Ako sa uvádza v materiáli rezortu zdravotníctva, prostriedkom na dosiahnutie tohto cieľa môže byť dohoda o správe zdravotnej poisťovne, dohoda o odkúpení akcií súkromných zdravotných poisťovní alebo vymedzených aktív alebo proces vyvlastnenia súkromných poisťovní. Všetky z uvedených prostriedkov realizácie podľa ministerstva predpokladajú určitú intervenciu do pomerov existujúcich neštátnych zdravotných poisťovní. "Po realizácii jedného z týchto riešení je možné systém zdravotného poistenia uzatvoriť a vytvoriť dostatočne efektívny unitárny systém poskytovania zdravotného poistenia," píše sa v materiáli. Príslušný projekt by ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská mala vypracovať do konca septembra tohto roka.

Kabinet by mal tiež schváliť novú šéfku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Súčasného predsedu úradu Jána Gajdoša, ktorý sa vzdal funkcie, na tomto poste od začiatku augusta nahradí Monika Pažinková.

 

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov