Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Farmafirmy minuli na marketing cez 43 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Svoju povinnosť voči ministerstvu zdravotníctva si nesplnilo a výdavky do požadovaného termínu nenahlásilo 150 subjektov.

BRATISLAVA 15. februára (SITA) - Farmaceutické firmy dali v uplynulom roku na marketing, propagáciu a nepeňažné plnenia viac ako 43 miliónov eur. Výdavky ministerstvu zdravotníctva (MZ) , tak ako to ukladá zákon, priznalo 158 farmaceutických firiem, 66 malo výdavky rovnajúce sa nule. Informovala o tom hovorkyňa MZ Zuzana Čižmáriková. Ako pokračovala, rezort však predpokladá, že svoju povinnosť si nesplnilo 150 subjektov, ktoré do konca januára tohto roka nenahlásili potrebné údaje za vlaňajšok.

"Vzhľadom na to, že ide o zákonnú povinnosť, MZ SR v najbližších dňoch začne správne konanie voči spoločnostiam, ktoré tak neurobili. Za porušenie predpisu môže byť subjektu uložená pokuta vo výške od 500 do 25 000 eur," uviedla Čižmáriková.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.