Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

MZ prerozdelí dotácie vo výške 312 tisíc eur

Kategória: Spravodajstvo

Financie pôjdu dvanástim zo sedemnástich organizácií, ktoré sa uchádzali o podporu.

BRATISLAVA 21. januára (SITA) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) prerozdelí v rámci Národných programov zdravia viac ako 312 tisíc eur. Rezort zverejnil na svoje webovej stránke zoznam žiadateľov, ktorým schválil dotácie, ako aj ich výšku. Financie pôjdu dvanástim zo sedemnástich organizácií, ktoré sa uchádzali o podporu.

Najviac, až 129 500 eur, z celkovej prerozdelenej sumy získa Slovenská nadácia srdca a takmer 44 tisíc Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave. S dotáciou 32 tisíc eur súhlasilo MZ pre občianske združenie ODOS a s 30 tisícami eur pre Národný ústav srdcových a cievnych chorôb. Rovných 25 tisíc eur zase pôjde FONDU prof. K. Matulaya. Ďalší úspešní uchádzači získali sumy prevažne pod 10 tisíc eur. Najväčšiu časť z balíka peňazí si ukroja programy na prevenciu ochorení srdca a ciev a programy duševného zdravia. Ako vyplýva z informácií uvedených na stránke rezortu, financie sa budú prerozdeľovať zo štátneho rozpočtu ministerstva zdravotníctva.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.