Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Na čakačkách bolo na konci vlaňajška 8 889 osôb

Kategória: Spravodajstvo

Najväčšiu skupinu spomedzi čakajúcich tvorili pacienti trpiaci chorobami svalovej a kostrovej sústavy.

BRATISLAVA 3. augusta (SITA) - Na konci minulého roka bolo na čakacích listinách menej pacientov ako v predchádzajúcom roku. Na poskytnutie plánovanej zdravotnej starostlivosti sa pripravovalo celkovo 8 889 osôb, z toho 1 082 dlhšie ako 12 mesiacov. Počty čakajúcich sa tak medziročne zmenšili o 1 382 osôb. Vyplýva to z údajov Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Najviac čakajúcich pacientov mala v závere vlaňajška Všeobecná zdravotná poisťovňa, presne 6 259, rok predtým to bolo 7 325. Medziročne menej poistencov na zozname evidovala aj Dôvera, jej poradovník sa zmenšil o 323 osôb na 2 558. V prípade Unionu na plánovanú starostlivosť čakalo na konci minulého roka 72 jej klientov, čo je o sedem viac ako v tom istom období predchádzajúceho roka. 

Najviac spomedzi čakajúcich pacientov trpelo chorobami svalovej a kostrovej sústavy (5 300), nasledovali choroby oka (1 587) a choroby obehovej sústavy (920). Podľa zverejnených údajov možno konštatovať, že poradovníky sa zmenšili v prípade všetkých spomínaných ochorení. 

Na čakaciu listinu sa pacient zaraďuje, ak by mal na zákrok čakať viac ako tri mesiace.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.