Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Nemocnica v Z. Moravciach dlží SP 284 tis. eur

Kategória: Spravodajstvo

Nedoplatky na odvodoch sú za obdobie od júna 2012 do februára 2013. Dlh chce nemocnica vyplatiť do konca júna.

NITRA/ZLATÉ MORAVCE 11. apríla (SITA) - Dlh Mestskej nemocnica Rudolfa Korca v Zlatých Moravciach voči Sociálnej poisťovni (SP) sa vyšplhal na 284 175 eur. Podpísalo sa pod to najmä enormné zvýšenie mzdových nákladov, ktoré zapríčnilo zvyšovanie platov sestier a lekárov. Ďalším faktorom boli zvýšené náklady na vykurovanie počas zimných mesiacov. Nemocnica nedoplatok na odvodoch zaplatí na základe písomnej dohody so Sociálnou poisťovňou do 30. júna. "Za marec sme už poslali odvody v plnej výške, to znamená, že dlh už nestúpa, bude iba klesať. Do konca apríla plánujeme zaplatiť približne jednu tretinu, druhú pošleme v máji a tretiu v júni," povedal pre agentúru SITA riaditeľ nemocnice Michal Grujbár.

Nedoplatky na odvodoch sú za obdobie od júna 2012 do februára 2013. Nemocnica totiž musela zvýšiť mzdy podľa zákona, no zvýšené platby od zdravotných poisťovní začali na jej účet chodiť až od septembra 2012. Odvtedy si začala vytvárať rezervu, z ktorej teraz mieni splatiť dlh voči SP. "Záväzok nemocnice pozostáva iba z odvodov od zamestnávateľa, zrazené odvody za zamestnancov sú uhradené v plnom rozsahu. Z dôvodu dohody so Sociálnou poisťovňou nehrozí v súčasnosti mestskej nemocnici žiadna exekúcia," napísalo mesto vo svojom stanovisku. Grujbár dodal, že žiadnu redukciu zamestnancov v dohľadnom čase neplánuje.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov