Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Novým pôsobiskom Daniela Žitňana je VšZP

Kategória: Spravodajstvo

Bývalý riaditeľ DFNsP Bratislava radí šéfovi štátnej poisťovne.

BRATISLAVA 7. augusta (SITA) - Novým pôsobiskom bývalého dlhoročného riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice (DFNsP) v Bratislave Daniela Žitňana je už viac ako mesiac Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). "Pán Daniel Žitňan nastúpil od 1. 7. 2013 do VšZP ako poradca generálneho riaditeľa VšZP," uviedla Alena Michalicová z referátu komunikácie štátnej poisťovne. Rokovania medzi poisťovňou a Žitňanom potvrdila agentúre SITA Všeobecná zdravotná poisťovňa ešte v júni tohto roka. Stalo sa tak pár dní po tom, čo Žitňan požiadal o uvoľnenie z funkcie riaditeľa DFNsP Bratislava šéfku rezortu zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú. Príčinou mali byť osobné dôvody. Na jeho miesto dočasne nastúpil Ladislav Kužela, ktorého predchádzajúcim pôsobiskom bola Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku.

Žitňan viedol detskú nemocnicu v Bratislave v rokoch 1995 až 1999 a následne aj od roku 2006 do polovici júna tohto roka. Počas jeho pôsobenia získali oddelenia nemocnice ako jedny z prvých v rámci Slovenska certifikáty kvality. Pod jeho vedením sa podarilo vynoviť niekoľko pracovísk, či otvoriť nové ako napríklad Transplantačnú jednotku kostnej drene. Len týždeň pred odstúpením z funkcie otváral za účasti ministerky zdravotníctva zmodernizovanú Kliniku detskej hematológie a onkológie - oddelenie malých detí.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.