Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Pančovaný alkohol na Slovensku inšpektori zatiaľ nenašli

Kategória: Spravodajstvo

Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek vyzýva ľudí, aby kupovali alkohol len v originálnom balení.

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) - Výskyt alkoholu s vysokým obsahom jedovatého metanolu na Slovensku inšpektori zatiaľ nezaregistrovali. Informoval o tom minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek v reakcii na tragické prípady otravy pančovaným alkoholom v Českej republike. Veterinári po medializácii prípadu už od ministra dostali pokyn na vykonanie kontroly alkoholov spojených s touto kauzou. Jahnátek sa domnieva, že môže ísť aj o nekalú konkurenciu.

"V každom prípade by ľudia mali kupovať len také alkoholy, ktoré sú v originálnom balení," odporúča Jahnátek. Dodal, že v žiadnom prípade by ho nemali nakupovať podpultovým spôsobom niekde "na ulici" ale len v spoľahlivých obchodoch. Vodka českej značky, ktorá figuruje v kauze otráv metanolom je v predaji aj na Slovensku, avšak v pôvodnom balení by mala byť podľa Jahnátka bezpečná. V Čechách si pančovaný alkohol zatiaľ vyžiadal 12 obetí, viac než dvadsať pacientov je vo vážnom stave.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.