Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

SOZ žiada plniť zákon o odmeňovaní sestier

Kategória: Spravodajstvo

Protestné zhromaždenie, ktoré organizuje Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek, dal odborový zväz zdravotníkov do pozornosti i svojim členom. Podporu však vyjadril komore sestier.

 

BRATISLAVA 19. júla (SITA) - Výkonný výbor Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ) podporuje kroky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, ako podporoval aj ich petičnú akciu. Pre agentúru SITA to vo svojom vyhlásení uviedol vo štvrtok výkonný výbor SOZ. Zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier, ako ho schválili poslanci NR SR a podpísal prezident SR, žiada odborový zväz plniť. O protestnom zhromaždení sestier pred NR SR 24. júla informoval aj svoju členskú základňu. SOZ však naďalej zotrváva na stanovisku, že zákon o odmeňovaní sestier a pôrodných asistentiek je nesystémový a uprednostňuje jednu skupinu zamestnancov. "Máme záujem o vytvorenie jednotného zákona pre odmeňovanie zamestnancov v zdravotníctve," konštatuje sa vo vyhlásení.

Protestné zhromaždenie sestier pred parlamentom organizuje Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek, ktoré vzniklo koncom mája tohto roka ako reakcia na, to že SOZ podľa nich nedokázal obhájiť záujmy sestier. Zväz však kontroval, že zastupuje všetky kategórie zamestnancov a nenadraďuje žiadnu skupinu nad ostatné. Záujmy sestier tak dnes obhajujú obe odborové organizácie.

 

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.