Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

UNB pokorila vlani hranicu 100.000 hospitalizácií ročne

Kategória: Spravodajstvo

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB), ktorá je najväčšou na Slovensku, pokorila vlani rekordnú hranicu 100.000 hospitalizácií.

Bratislava 16. januára (TASR) - Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB), ktorá je najväčšou na Slovensku, pokorila vlani rekordnú hranicu 100.000 hospitalizácií. Oproti minulému roku sa v jej zariadeniach liečilo o 2100 pacientov viac, celkovo ide o vyše 101.000 hospitalizácii. Stúpol aj počet ambulantných ošetrení a výkonov.
      Pacienti sa tak vlani dostali na plánované operačné zákroky rýchlejšie ako v minulosti. "Darí sa nám plniť záväzok spred dvoch rokov skrátiť čakanie našich pacientov na výmenu bedrového kĺbu pod šesť mesiacov. Pevne verím, že tento rok sa priblížime k trom mesiacom," uviedol riaditeľ UNB Miroslav Bdžoch.
      Nárast počtu výkonov priniesol nielen skrátenie čakacej lehoty pre pacientov, ale aj viac peňazí pre nemocnicu. Tá tak od zdravotných poisťovní získala o 8,2 milióna eur viac. 
      V roku 2014 sa zvýšil aj počet pôrodov. "Pôrodníci UNB ich odviedli 7920, čo je nárast o vyše 200. Narodilo sa 8037 živých detí - v priemere 22 za deň. UNB má tri pôrodnice, dovedna sú v počte pôrodov najvyťaženejšie v krajine. Celoslovenské prvenstvo patrí naďalej pôrodnici v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici," zhrnula hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.