Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Úrad pre dohľad kontroluje poisťovne

Kategória: Spravodajstvo

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zaujímajú cenové podmienky či naplnenie siete.


BRATISLAVA 6. júla (SITA) - Úrad pre dohľad na zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) vykonáva v súčasnosti dohľad vo všetkých troch zdravotných poisťovniach zameraný na zmluvné vzťahy. Ako pre agentúru SITA uviedol Milan Michalič z ÚDZS, úrad sa zameriava na cenové podmienky, naplnenie siete a zmluvy v nadväznosti na rozpustenie 50 miliónovej rezervy. Viac informácií poskytne ÚDZS po jeho ukončení.

Problémy so zmluvami nastali koncom júna, keď všeobecní lekári pre dospelých a deti a dorast, ako aj niektorí špecializovaní ambulantní lekári odmietli podpísať dodatky k zmluvám so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Žiadali totiž väčšie navýšenie cien. Od nedele 1. júla do stredy 4. júla sa tak lekári ocitli v nezmluvnom vzťahu s najväčšou zdravotnou poisťovňou. V stredu sa napokon obe strany dohodli.

 

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.