Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

V Bratislave i okresoch Senec a Pezinok spustili výjazdovú LSPP pre deti

Kategória: Spravodajstvo

V Bratislave i celom Bratislavskom kraji môžu počas noci či víkendov zavolať rodičia k chorému dieťaťu lekára domov.

Bratislava 31. októbra (TASR) - V Bratislave i celom Bratislavskom kraji môžu počas noci či víkendov zavolať rodičia k chorému dieťaťu lekára domov. Umožňuje to výjazdová forma Lekárskej služby prvej pomoci (LSPP), ktorú tento týždeň začala poskytovať Komplexná záchranná služba Bratislava-Nové Mesto.
      "Detská výjazdová služba LSSP v Bratislave a v okresoch Senec a Pezinok nadväzuje na spustenie LSSP pre deti i dospelých, ktorú od prvej polovice októbra poskytujeme v okrese Malacky," uviedol riaditeľ Komplexnej záchrannej služby Bratislava-Nové Mesto Marek Odkorek.
      O výjazd lekárskej pomoci pre deti možno v rámci Bratislavy a okresov Senec a Pezinok požiadať na telefónnom čísle 0919 321 321. Pre okres Malacky je v prípade LSPP pre deti i dospelých potrebné zavolať na 0919 456 456.
      Výjazdová služba funguje v pracovných dňoch od 18.00 h do 06.00 h a počas víkendov a sviatkov nepretržite. Pacient za privolanie lekára domov platí iba pohotovostný poplatok 1,99 eura.
      Lekárska služba prvej pomoci (LSPP) poskytuje ambulantnú starostlivosť pre pacientov, ktorých zdravotný stav sa síce zhoršil, ale nemusí im priamo ohrozovať život.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.