Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Zvolenská navrhuje vymeniť správnu radu ÚDZS

Kategória: Spravodajstvo

Ako konštatuje materiál predložený na rokovanie vlády, odvolanie členov správnej rady sa navrhuje vzhľadom na výsledky činnosti úradu s prihliadnutím na súčasný stav v zdravotníctve a zodpovednosť vlády za zdravotný stav obyvateľstva Slovenskej republiky.

BRATISLAVA 10. septembra (SITA) - Súčasných členov Správnej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (SR ÚDZS) by mali nahradiť noví ľudia. Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská navrhuje odvolať všetkých členov SR ÚDZS, vrátene predsedu a podpredsedu. Vyplýva to z materiálu, ktorý šéfka rezortu zdravotníctva predkladá na rokovanie vlády. "Odvolanie členov správnej rady sa navrhuje vzhľadom na výsledky činnosti úradu s prihliadnutím na súčasný stav v zdravotníctve a zodpovednosť vlády za zdravotný stav obyvateľstva Slovenskej republiky," konštatuje sa v predkladanom materiáli.

Nové zloženie správnej rady by malo začať fungovať od 13. septembra tohto roka. To aktuálne bolo vymenované v októbri v roku 2010. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková, ide o štandardný postup, kedy každý minister môže navrhnúť svojich vlastných členov správnej rady na základe ich odbornosti.

Súčasného predsedu SR Petra Ottingera by tak napríklad mala na návrh ministerky vystriedať Eva Čižmárová. Návrh ministerky zdravotníctva musí ešte odobriť vláda, ktorá členov Správnej rady ÚDZS oficiálne odvoláva i vymenúva.
Na odvolanie členov správnej rady sa vzťahuje ten istý paragraf ako na odvolanie predsedu ÚDZS. Ministerstvo zdravotníctva v predkladanom materiáli odkazuje na ustanovenie, ktoré hovorí o možnosti odvolávať "z iných závažných dôvodov, najmä v prípade konania, ktoré vyvoláva alebo je spôsobilé vyvolať pochybnosti o osobnostných, morálnych alebo odborných predpokladoch na výkon jeho funkcie".

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.