Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

ÚDZS obstaráva prístroje pre pitevne

Kategória: Spravodajstvo

Predpokladaná hodnota zákazky je 101,7 tis. eur bez DPH.

BRATISLAVA 13. októbra (SITA) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) obstaráva pre súdnolekárske a patologickoanatomické pracoviská (SLaPA) po celom Slovensku laboratórnu techniku. Nakupuje pre ne celkovo desať druhov prístrojov. Predpokladaná hodnota zákazky je 101,7 tis. eur bez DPH. Úrad okrem toho pre pobočku SLaPA v Košiciach obstaráva plynový chromatograf a pre súdnolekárske pracovisko Bratislava doplnenie GC zostavy do chromatografu v hodnote 31,7 tis. eur bez DPH.

Ako vyplýva z vestníka verejného obstarávania, záujemcovia, ktorí sa chcú do tendrov zapojiť, tak musia urobiť do 17. októbra toho roka. Úrad pri súťaži použije elektronickú aukciu, pričom o víťazovi rozhodne najnižšia cena. Peniaze plánuje ÚDZS investovať do vybavenia SLaPA pracovísk prístrojovou technikou aj na budúci rok. Vyplýva to z návrhu rozpočtu úradu na rok 2014.

Úrad má celkovo osem pracovísk SLaPA, a to v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Martine, Poprade, Prešove a Žiline. ÚDZS vykonáva dohľad nad poskytovaním zdravotnej starostlivosti a verejným zdravotným poistením. Zriadený bol v roku 2004, sídlo má v Bratislave.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.