Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Biotechnologická firma zaoberajúca sa diagnostikou rakoviny získala milión eur

Kategória: Spravodajstvo

Slovenská biotechnologická firma MultiplexDX, ktorá sa zaoberá diagnostikou rakoviny, získala uplynulý týždeň od amerického investora Ronalda Cooka a investorov z platformy Crowdberry investíciu jeden milión eur.

Bratislava 25. septembra (TASR) -  Ide o najväčšiu investíciu, ktorú získala slovenská biotechnologická firma. Investori sa zároveň stali spolumajiteľmi spoločnosti. TASR o tom informoval zakladateľ spoločnosti Pavol Čekan. 
      Spoločnosť sa sústredí na vývoj revolučných personalizovaných diagnostických onkologických testov, ktoré vďaka 99-percentnej presnosti pomôžu navrhnúť presnejšiu liečbu a vylúčiť nesprávnu diagnózu. 
      "Investíciu použijeme najmä na rozšírenie firemnej infraštruktúry vrátane špičkového laboratória na Slovensku, marketing a predaj našich produktov," povedal Čekan.
      Spoločnosť plánuje dokončenie komplexného diagnostického testu v roku 2023. Štyri produktové súčasti konečného testu sa však už predávajú a používajú v popredných medzinárodných inštitúciách, ako National Institutes of Health, Cornell University alebo na univerzitnej klinike v Düsseldorfe.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.