Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Budúci týždeň začína Univerzitná kvapka krvi 2014

Kategória: Spravodajstvo

Študenti, zamestnanci a priaznivci Univerzity Komenského (UK) v Bratislave budú môcť po piaty raz na jej pracoviskách darovať krv.

Bratislava 28. októbra (TASR) – Študenti, zamestnanci a priaznivci Univerzity Komenského (UK) v Bratislave budú môcť po piaty raz na jej pracoviskách darovať krv. Univerzita spolu s Národnou transfúznou službou SR organizuje od 4. do 12. novembra Univerzitnú kvapku krvi 2014 na piatich odberných miestach.
      V utorok (4. novembra) môžu dobrovoľníci darovať krv na Právnickej fakulte UK a na Vysokoškolskom internáte Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine. V stredu (5. novembra) bude Univerzitná kvapka krvi pokračovať na Fakulte telesnej výchovy a športu UK a vo štvrtok (6. novembra) na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK. Prírodovedci budú môcť darovať krv od 10. do 12. novembra na Prírodovedeckej fakulte UK.
      Počas uplynulých štyroch ročníkov sa do Univerzitnej kvapky krvi zapojilo 1415 darcov. Mnohí prvodarcovia sa stali pravidelnými darcami.
      TASR o tom informovalo Oddelenie vzťahov s verejnosťou UK v Bratislave.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.