Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Chirana T. Injecta kúpila už druhú zahraničnú firmu

Kategória: Spravodajstvo

Chirana T. Injecta uplynulý mesiac získala výrobcu sklenených kapilárnych trubiek, dánsku spoločnosť Vitrex Medical A/S.

BRATISLAVA 3. marca (SITA) - Slovenský výrobca injekčnej techniky, spoločnosť Chirana T. Injecta, pokračuje v expanzii. Za posledné tri mesiace kúpila už druhú zahraničnú firmu. Po tom, čo v decembri minulého roka získala českého výrobcu chirurgických šijacích materiálov, firmu Chirmax, uplynulý mesiac kúpila najväčšieho svetového výrobcu sklenených kapilárnych trubiek, dánsku spoločnosť Vitrex Medical A/S. Ide o jej druhú zahraničnú akvizíciu vôbec.

"Hlavným dôvodom kúpy je pôsobenie dánskej spoločnosti na viac ako 80 svetových trhoch. Tým, že Vitrex Medical je schopný adaptovať a predávať aj chirurgické výrobky nedávno kúpenej firmy Chirmax, naša spoločnosť bude môcť upevniť svoje medzinárodné postavenie v oblasti jednorazovej zdravotníckej techniky," vysvetľuje generálny riaditeľ Chirana T.Injecta Teodor Lysák. 

Vitrex Medical pôsobí na trhu 45 rokov, jeho ročné tržby dosahujú výšku 7,5 mil. eur. Vďaka kúpe tejto spoločnosti sa slovenský výrobca injekčnej techniky okrem Európy, kde pôsobí už v súčasnosti, dostane aj do USA, Južnej Ameriky, Ázie či Afriky. 

Spoločnosť Chirana T. Injecta sídli v Starej Turej. Kým v minulosti sa podnik zameriaval na výrobu injekčných striekačiek a ihiel určených pre viacnásobné použitie, v súčasnosti sa orientuje najmä na jednorazovú injekčnú techniku. Ročne jej vyprodukuje 580 miliónov. Svoje výrobky v súčasnosti exportuje do 40 prevažne európskych krajín. Zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBIDTA) v posledných troch rokoch dosiahol 5 miliónov eur ročne. Zahraničné akvizície jej umožňuje akcionár, investičná banka Wood&Company.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.