Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

COVID-19: Minister zdravotníctva vyzval zdravotníkov a študentov na pomoc pri testovaní

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: Ministerstvo zdravotníctva SR

Minister zdravotníctva Marek Krajčí dnes vyzval zdravotníkov a študentov lekárskych fakúlt piatych a šiestych ročníkov, ako aj študentov ošetrovateľstva a urgentnej medicíny druhých a vyšších ročníkov, aby sa  prihlásili na pomoc pri celoplošnom testovaní počas najbližších víkendov. Spolu s premiérom Igorom Matovičom apelovali na zdravotníkov, aby sa zapojili prostredníctvom: https://korona.gov.sk/spolocna-zodpovednost/

„Verím, že v tejto situácii, ktorá je absolútne kľúčovou pre zvládnutie pandémie na území Slovenska, sa zomkneme ako národ, sa zomkneme ako zdravotníci a spoločne dokážeme zastaviť šírenie tohto vírusu,“ uviedol minister, ktorý sa osobne zapojí už najbližší víkend do pilotného testovania v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov. „Verím, že to testovanie bude úspešné a výrazným spôsobom nám pomôže zastaviť šírenie koronavírusu,“ doplnil minister.  

Záujemcovia o účasť na testovaní sa môžu prihlásiť prostredníctvom webovej stránky https://korona.gov.sk/spolocna-zodpovednost/. Môžu si vybrať, či majú záujem podieľať sa priamo na odberoch alebo pri vyhodnocovaní výsledkov. Taktiež si vyberajú v ktorých okresoch a v akom čase sa môžu zapojiť do testovania.

Zdroj: https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-20-10-2020-testovanie-zdravotnici-vyzva


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.