Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Deti choré na rakovinu potešia rôzni umelci i športovci

Kategória: Spravodajstvo

Nezisková organizácia Svetielko pomoci a Spoločnosť detskej onkológie sa tento rok v Košiciach po prvý raz zapoja do Týždňa detí s rakovinou, ktorý sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

Košice 13. februára (TASR) - Nezisková organizácia Svetielko pomoci a Spoločnosť detskej onkológie sa tento rok v Košiciach po prvý raz zapoja do Týždňa detí s rakovinou, ktorý sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.
      Symbolom Medzinárodného dňa detskej onkológie, ktorý pripadá na 15. februára, je zlatá stužka. "Tento deň je poctou deťom, ktoré práve podstupujú alebo úspešne podstúpili náročnú onkologickú liečbu, a spomienkou na deti, ktoré svoj dlhý boj s nevyliečiteľnou chorobou prehrali," uviedla riaditeľka neziskovej organizácie Deťom s rakovinou Katarína Kopper.
      Ide o druhý ročník podujatia, ktoré v roku 2016 spustila bratislavská nezisková organizácia Deťom s rakovinou. "Chceme sa pričiniť o to, aby sa z toho stala tradícia na celom Slovensku," doplnila Kopper.
      Pre deti, ktoré momentálne bojujú s ťažkou chorobou na oddelení detskej onkológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach, sú pripravené počas tohto týždňa sprievodné kultúrne podujatia priamo v nemocnici. Potešia ich rôzni košickí umelci a výnimočné bábkové divadlo z Prešova.
      Séria podujatí sa začne dnes otvorením Týždňa deťom s rakovinou, v rámci ktorého vystúpi kapela Jamadan s africkou bubnovou šou a nemocnicu tiež navštívi majster sveta v karate Roman Volák.
      Podujatie bude zakončené spomienkovou omšou a benefičným koncertom v Dóme svätej Alžbety v Košiciach. Na koncerte vystúpia sólistky opery Štátneho divadla Košice Tatiana Paľovčíková a Zuzana Orlovská s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej. Patronát nad koncertom prevzala riaditeľka košického Staromestského divadla Petra Raševa Ľubica Blaškovičová.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.