Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Dlh nemocníc v SP vzrástol na 96,6 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Počas prvých štyroch mesiacov toho roka narástli pohľadávky Sociálnej poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam o viac ako 10 mil. eur.

BRATISLAVA 29. mája (SITA) - Zdravotnícke zariadenia dlhujú na sociálnych odvodoch o 10,3 mil. eur viac, ako to bolo na začiatku roka. Ku koncu apríla Sociálna poisťovňa (SP) evidovala pohľadávky voči nemocniciam už v sume 96,6 mil. eur. Oproti marcu ide o nárast o 970 tisíc eur. Dlh v poisťovni má päť zdravotníckych zaradení ministerstva zdravotníctva (MZ) a 15 transformovaných nemocníc. Pohľadávky počas apríla vzrástli voči jedenástim z nich. Vyplýva to z informácií SP.

Zdravotnícke zariadenia MZ dlhovali ku koncu minulého mesiaca 63,2 mil. eur, čo je medzimesačne viac o 390 tis. eur. Nárast pohľadávok eviduje Sociálna poisťovňa pri Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, Národnej transfúznej službe SR a Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Bratislava. 

Transformované nemocnice nemajú vyrovnané záväzky v objeme 33,4 mil. eur. V porovnaní s marcom to predstavuje nárast o 580 tis. eur. Dlh z titulu neplatenia mesačných odvodov prehĺbila Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach, NsP v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, Myjave, Ilave, Všeobecná nemocnica s poliklinikou, n.o., Veľký Krtíš, Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš a Sanatórium Tatranská Kotlina, n.o.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.