Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Dôvera vyhlásila úrokovú amnestiu pre svojich dlžníkov

Kategória: Spravodajstvo

Zdravotná poisťovňa Dôvera vyhlasuje úrokovú amnestiu pre dlžníkov na zdravotnom poistení.

Bratislava 8. novembra (TASR) - Zdravotná poisťovňa Dôvera vyhlasuje úrokovú amnestiu pre dlžníkov na zdravotnom poistení. Ak do 31. decembra 2016 zaplatia dlžné poistné, poisťovňa upustí od vymáhania úrokov z omeškania. Úroková amnestia sa vzťahuje na všetkých dlžníkov bez ohľadu na to, či aktuálne sú, alebo nie sú poistencami Dôvery.
      Súkromná poisťovňa eviduje v súčasnosti vyše 103.000 dlžníkov, ktorí jej dlhujú takmer 129 miliónov eur. „Náš postoj k dlžníkom je striktný, dlh na verejnom zdravotnom poistení musia uhradiť. Tak to vyžadujú zákony. To nám však nebráni prísť s ponukou, ktorá dlžníkom uľahčí situáciu a umožní im zbaviť sa svojho dlhu a nevliecť to rastúce bremeno ďalej," povedal šéf poisťovne Martin Kultan.
      Dlžník môže úrokovú amnestiu využiť bez predchádzajúcej žiadosti. Stačí, aby do poisťovne poslal doklad o zaplatení dlhu. Ak dlžník nepozná správnu výšku svojho dlhu, informáciu o nej nájde vo svojej Elektronickej pobočke alebo na www.dlhy.dovera.sk.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.