Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Fakultná nemocnica dostala nové vozíky pre novorodencov

Kategória: Spravodajstvo

Fakultná nemocnica v Trnave dostala štyri špeciálne vozíky pre prepravu novorodencov.

Trnava 11. decembra (TASR) – Fakultná nemocnica v Trnave dostala štyri špeciálne vozíky pre prepravu novorodencov. Venovala ich spoločnosť Hyundai Motor Slovakia. Stanú sa súčasťou „vozového parku“ novorodeneckého oddelenia, kde na svet každoročne príde okolo 1500 detí. 
      Trnava je už ôsmym mestom na Slovensku, kde takéto moderné zariadenia s označením Hyundai ix1, uľahčujúce prístup matiek k deťom a prácu zdravotníckeho personálu, spoločnosť odovzdala. V Trnave sa k daru pridal aj distribútor vozidiel tejto spoločnosti Autocomodex a zapožičia rodičom prvého dieťatka, ktoré sa dnes po prevzatí daru narodí, vozidlo s plnou nádržou. Krstnou mamou projektu je speváčka Mária Čírová, ktorá sa v trnavskej nemocnici takisto narodila.
      "Veľmi si vážime, keď nášmu zdravotníckemu zariadeniu pomáhajú podnikateľské subjekty," povedala na slávnostnom odovzdaní námestníčka riaditeľa nemocnice Melánia Peťková. 
      Model Hyundai ix1 založil v automobilke kategóriu vozidiel Compact Family Vehicle (CFV). "Vozíkom sa dá upraviť zdvih ložnej plochy podľa potreby, priehľadná vanička sa dá nakláňať, všetky štyri kolieska majú vlastnú brzdu, matrac je vode odolný," vyzdvihol vlastnosti vozíka Marek Fajnor zo spoločnosti Vitamed, ktorá je partnerom pokračovania projektu.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.