Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Hartmann Rico za deväť mesiacov s obratom 21 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

V porovnaní s tým istým obdobím vlaňajška ide o nárast o 4,3 percenta.

BRATISLAVA 20. septembra (SITA) - Distribútor zdravotníckych pomôcok, spoločnosť Hartmann Rico, pôsobiaca na Slovensku, evidoval za deväť mesiacov tohto roka obrat vo výške 21 mil. eur. V porovnaní s tým istým obdobím vlaňajška ide o nárast o 4,3 percenta. Nárast obratu zaznamenala celosvetovo aj skupina Hartmann, výrobca zdravotníckych pomôcok, pod ktorú slovenská pobočka patrí. Za január až september tohto roka dosiahla obrat 1,3 mld. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 2,1 percenta.

Prispeli k tomu najmä tri segmenty, ktorých podiel na predaji predstavuje 84,5 percenta. Najrýchlejšie spomedzi nich rástol segment prevencie infekcií, ktorý sa oproti trom kvartálom 2012 zvýšil o 3,7 percenta na 291,3 mil. eur, a to najmä vďaka predaju CPT setov a dezinfekcie. Silný nárast bol i v oblasti jednorazových chirurgických nástrojov, ktoré sa vyrábajú i v závode v Chvalkoviciach, ktorý patrí českej pobočke. Ako ďalej vyplýva z údajov spoločnosti Hartmann, konsolidovaný čistý zisk skupiny zaznamenal ku koncu septembra medziročne nárast o 4,3 percenta na 47 mil. eur, zisk pred zdanením a úrokmi (EBIT) sa zvýšil o 2,9 percenta na 74,9 mil. eur. 

Medzinárodná skupina Hartmann je výrobcom zdravotníckych a hygienických pomôcok. So svojimi dcérskymi spoločnosťami je zastúpená vo viac ako 30 krajinách. Na Slovensku pôsobí 20 rokov ako distribútor. Ku koncu septembra tohto roka mala skupina Hartmann 10 401 zamestnancov.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.