Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Medici v Košiciach darovali takmer desať litrov krvi

Kategória: Spravodajstvo

Takmer desať litrov krvi darovalo 21 medikov Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v rámci aktivity Spolku medikov mesta Košice.

Košice 16. apríla (TASR) - Takmer desať litrov krvi darovalo 21 medikov Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v rámci aktivity Spolku medikov mesta Košice. TASR o tom dnes informovala PR manažérka fakulty Jaroslava Oravcová.
      „Je skvelé, že táto študentská akcia oslovila aj zahraničných študentov a veľa prvodarcov. Naším želaním je, aby sa ich čo najviac stalo pravidelnými darcami a verím, že medici sa nimi takisto stanú. Sme vďační každému darcovi, pretože v Košiciach je po krvi a krvných preparátoch veľký dopyt,“ komentovala vedúca lekárka Národnej transfúznej služby v Košiciach Jitka Mačalová. Krv chcelo prísť darovať 34 študentov, po vylúčení rôznych kontraindikácií mohlo reálne dať krv 21. 
      Študentov Lekárskej fakulty UPJŠ prišla morálne podporiť aj prodekanka pre pedagogickú činnosť Eva Mechírová. Navštívila študentov v miestnosti Spolku medikov mesta Košice, kde mali pripravené pre darcov občerstvenie na posilnenie, tiež darcov krvi v odberovej miestnosti Národnej transfúznej služby. „Som veľmi rada, že sú naši študenti ochotní pomáhať iným,“ konštatovala. 
      Do podujatia sa zapojili aj študenti Právnickej fakulty UPJŠ, prišli štyria a darovať ju mohli napokon dvaja.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.