Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Ministerstvo predĺžilo možnosť zapojiť sa do dvoch výziev v Pláne obnovy a odolnosti SR

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: Ministerstvo zdravotníctva SR

Ministerstvo zdravotníctva predlžuje možnosť zapojiť sa do výziev Rozšírenie a obnova siete mobilných hospicov a Zlepšenie plánovania rádioterapie za podpory umelej inteligencie. Reaguje tak na dopyt potenciálnych žiadateľov, ktorí by sa do výziev radi zapojili, no potrebujú viac času na prípravu projektov. Žiadatelia sa do výziev budú môcť zapojiť až do 30. novembra 2022.

Rezort zdravotníctva sa rozhodol vyjsť v ústrety potenciálnym žiadateľom o zapojenie sa do výzvy ohľadom rozširovania siete mobilných hospicov. V rámci výzvy z Plánu obnovy a odolnosti SR chce ministerstvo podporiť vznik nových mobilných hospicov a zaistiť nové vybavenie súčasným mobilným hospicom.  Maximálna výška podpory pre nový alebo existujúci hospic predstavuje 87.400 eur.

Ministerstvo zároveň mení termín podania žiadostí aj pri výzve na zavedenie inovatívnej metódy pri plánovaní liečby onkologických ochorení na Slovensku - na plánovanie rádioterapie za pomoci umelej inteligencie.

Predĺženie termínov nemá žiaden dopad na žiadateľov, ktorí už svoje žiadosti podali. Nemenia sa ani podmienky či ďalšie náležitosti výziev.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.