Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

MZ posunulo vyhlásenie prvej výzvy na marec

Kategória: Spravodajstvo

Rezort zdravotníctva pôvodne plánoval vyhlásiť výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu a modernizáciu ambulancií v januári, neskôr to posunul na február, aktuálnym termínom má byť marec.

BRATISLAVA 5. marca (SITA) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) ako riadiaci orgán pre Operačný program Zdravotníctvo opätovne posunulo termín vyhlásenia prvej z dvoch tohtoročných výziev na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu a modernizáciu ambulancií (opatrenie 2.1., pozn. red). Pôvodne výzvu plánoval rezort vyhlásiť v januári, neskôr to posunul na február, aktuálnym termínom má byť marec. Podľa hovorkyne MZ Zuzany Čižmárikovej k posunu pristúpilo vedenie rezortu z dôvodu technických úprav v navrhovanej výzve. "Zverejnený harmonogram výziev na webovom sídle je len indikatívny a pre riadiaci orgán nezáväzný," skonštatovala Čižmáriková.

V porovnaní s prvým zverejneným harmonogramom sa zmenila i výška finančnej alokácie pri druhej výzve, ktorá má byť vyhlásená v apríli, a to z 3,9 mil. eur na 3,15 mil. eur. MZ ako riadiaci orgán totižto pôvodne plánovalo zahrnúť peniaze, ktoré zostali z obnovy a modernizácie zdravotníckej techniky (opatrenie 2.2, pozn. red.) na rekonštrukciu a modernizáciu ambulancií v rámci aprílovej výzvy. "Nakoľko je však proces realokácie medzi opatreniami časovo náročnejší ako riadiaci orgán pôvodne predpokladal, a nie je isté, či do vyhlásenia výzvy bude realokácia zrealizovaná a schválená, znížil alokáciu výzvy o túto sumu," uviedla Čižmáriková.

V uplynulom roku nevyhlásilo MZ ako riadiaci orgán pre Operačný program Zdravotníctvo žiadnu výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok. Dôvodom mala byť vysoká zazmluvnenosť. Operačný program Zdravotníctvo patrí k najúspešnejším slovenským operačným programom. Až 99 % prostriedkov z určenej sumy je zazmluvnených, pričom čerpanie peňazí na projekty presiahlo 60 %.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.