Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

MZ upresňuje povinnosti pri nakladaní s majetkom

Kategória: Spravodajstvo

Rezort zdravotníctva vymedzuje okruh hnuteľných vecí pri prevode ktorých, sú správcovia povinní vykonať osobitné ponukové konanie.

BRATISLAVA 3. júna (SITA) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) sa rozhodlo vymedziť okruh hnuteľných vecí, pri prevode ktorých budú jeho príspevkové a rozpočtové organizácie ako správcovia majetku štátu, povinné vykonať osobitné ponukové konanie. Rozhodujúcim kritériom bude cena. Podľa opatrenia rezortu sa povinnosť bude týkať hnuteľných vecí, ktorých obstarávacia cena je od 5000 do 50 tis. eur za každú vec, ak od ich uvedenia do prevádzky neuplynulo viac ako päť rokov. Rovnako tak organizácie budú musieť vykonať osobitné ponukové konanie aj u veci s hodnotou vyššou ako 50 tis. eur. Na platnosť kúpnej zmluvy sa bude zároveň vyžadovať súhlas rezortu zdravotníctva.

Súhlas MZ budú musieť mať jeho príspevkové a rozpočtové organizácia aj v prípade, ak chcú previesť správu hnuteľnej veci v hodnote väčšej ako 5000 eur medzi sebou či pri výpožičke nehnuteľných vecí štátu. Odobrenie rezortu sa bude vyžadovať aj vtedy, keď organizácie prenechajú do nájmu hnuteľné veci na dlhší čas ako jeden rok, prípadne na neurčito. "Návrhom sa rozširuje okruh hnuteľných vecí, a to tak, že sa zrušuje doterajší taxatívny výpočet hnuteľných vecí, pri ktorých nájme bol potrebný súhlas ministerstva," konštatuje MZ v dôvodovej správe.
Rezort navrhuje účinnosť opatrenia od prvého júla tohto roka.

Rozpočtovými organizáciami MZ sú Štátny ústav pre kontrolu liečiv, Úrad verejného zdravotníctva a jeho regionálne pobočky. K príspevkovým organizáciám rezortu patria zdravotnícke zariadenia, Národné centrum zdravotníckych informácií, Slovenská zdravotnícka univerzita a Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov