Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Na vzdelávanie zdravotníkov je určených 10,7 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Na jeden projekt bude možné získať nenávratný finančný príspevok vo výške od 250 tis. do 500 tisíc eur.

BRATISLAVA 10. apríla (SITA) - Na podporu vzdelávania zdravotníckych pracovníkov je z európskych peňazí na tento rok vyčlenených celkovo 10, 7 milióna eur. Na jeden projekt bude možné získať nenávratný finančný príspevok vo výške od 250 tis. do 500 tisíc eur. Vyplýva to z indikatívneho harmonogramu výziev opatrenia 2.2 Operačného programu Vzdelávanie na rok 2013. Výzvu na predkladanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok by mali vyhlásiť v máji, termín jej ukončenia je plánovaný na júl tohto roka.

Za európske peniaze by sa mali budovať odborné ľudské zdroje v zdravotníctve. Tento cieľ v sebe zahŕňa nových kvalifikovaných odborníkov, ako aj zvyšovanie zručností zdravotníkov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Druhým z cieľov, na ktoré sú európske peniaze určené, je zavádzanie inovácií a zvyšovanie kvality ďalšieho vzdelávania, čo predpokladá tvorbu a aktualizáciu vzdelávacích programov ako aj nové formy vzdelávania.

O nenávratný finančný príspevok môžu žiadať subjekty verejnej správy, verejné a štátne vysoké školy, štátne i súkromné vzdelávacie inštitúcie, rozpočtové a príspevkové organizácie štátu, VÚC a obcí, mimovládne organizácie, profesijné združenia a stavovské organizácie v zdravotníctve či právnické osoby, ktoré sú poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Sprostredkovateľským orgánom Operačného programu Vzdelávanie pre opatrenie 2.2 je Ministerstvo zdravotníctva SR.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.