Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Najviac liekov si kupujeme proti bolesti

Kategória: Spravodajstvo

Voľnopredajnými prípravkami najčastejšie ľudia riešia bolesti rôzneho druhu a problémy spojené s prechladnutím, horúčkou a chrípkou. Treťou v poradí najčastejšie kupovanou kategóriou sú minerály, vitamíny a lieky podporujúce imunitu.

BRATISLAVA 10. mája (SITA) - Voľnopredajnými prípravkami najčastejšie ľudia riešia bolesti rôzneho druhu (65 percent) a problémy spojené s prechladnutím, horúčkou a chrípkou (63 percent). Prípravky na tlmenie bolesti si kupujú častejšie ženy v porovnaní s mužmi. Treťou v poradí najčastejšie kupovanou kategóriou sú minerály, vitamíny a lieky podporujúce imunitu (56 percent), viac ich preferujú respondenti vo veku 40-49 rokov, najmenej najstarší respondenti. Vyplýva to z internetového prieskumu zameraného na riešenia zdravotných problémov prostredníctvom voľnopredajných prípravkov, ktorý urobila agentúra TNS Slovakia v marci na vzorke 501 respondentov. Respondenti mohli uviesť viac odpovedí.

Častejšie v porovnaní s inými je konzultovaná s ošetrujúcim lekárom kúpa prípravkov na kožné problémy a radu od lekára si žiadajú predovšetkým ženy. "Ukázalo sa, že vlastná skúsenosť je pri kúpe voľnopredajných liekov pre respondentov najsilnejším impulzom, až následne sa riadia podľa odporúčania lekárnika alebo lekára," informovala agentúru SITA PR manažérka TNS Slovakia Vladimíra Bunčáková.

O skutočnosti, že dlhodobé, pravidelné užívanie vitamínových alebo minerálnych prípravkov môže mať na naše zdravie aj nepriaznivé účinky, podľa prieskumu vie 71 percent oslovených, 17 percent si myslí opak a 12 percent nevie túto skutočnosť posúdiť.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.