Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

NCZI vyhlásilo tender na projekt OnkoAsist za takmer 11 miliónov eur

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Bratislava 10. januára (TASR) - Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vyhlásilo verejnú súťaž na projekt OnkoAsist, ktorý má zlepšiť manažment pacientov s rakovinou. Jeho odhadovaná hodnota je takmer 11 miliónov eur bez DPH. Záujemcovia môžu ponuky predkladať do 17. februára, v rovnaký deň by sa mali aj otvárať. Vyplýva to z oznámenia zverejneného 5. januára vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Projektom sa má zabezpečiť funkčný systém na účel manažmentu cesty onkologického pacienta od príznakov k suspekcii, od suspekcie k diagnóze a následne k začatiu a priebehu liečby od suspekcie vrátane skríningu u zdravých ľudí.

Má tiež zjednodušiť prácu lekára pri zobrazovaní relevantných údajov a následnom vyhodnotení a stanovení správnej liečby. Má okrem iného zrýchliť vývoj a obsah lekárskych vedomostí pri diagnostike a liečbe, ale aj poskytnúť ucelený prehľad dostupných a relevantných údajov o pacientovi. Ministerstvo zdravotníctva v januári poslalo do NCZI krízový manažment. Ten mal identifikovať dôvody meškania viacerých kľúčových projektov, jedným z nich bol aj OnkoAsist.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.