Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Nemocnica pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí pre verejnosť

Kategória: Spravodajstvo

Všeobecná nemocnica Komárno sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje na svoj prvý verejne prístupný Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať 21. júna v jej areáli, pred budovou bývalého internistického pavilónu I.

Komárno 13. júna (TASR) - Všeobecná nemocnica Komárno sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje na svoj prvý verejne prístupný Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať 21. júna v jej areáli, pred budovou bývalého internistického pavilónu I. Toto podujatie, ktoré sa uskutoční pod otvoreným nebom, je určené hlavne pre deti okolitých základných škôl. Na svoje si príde široká verejnosť, ako aj odborníci z oblasti zdravotníctva a farmakológie. Informovala o tom TASR hovorkyňa nemocnice Marta Csergeová. 
      Podľa jej ďalších slov na podujatie pod názvom Deň otvorených dverí 2016 pozývajú organizátori aj tých, ktorí ešte nemuseli navštíviť priestory nemocnice. Jej vedenie si pre návštevníkov pripravilo v spolupráci s obľúbeným komárňanským „Dramaťákom“ vedeným Jozefom Černekom zaujímavý kultúrny program, v rámci ktorého odznejú známe piesne z muzikálov Sen noci Svätojánskej a Snehulienka a zopár trpaslíkov. Súčasťou programu bude aj karaoke šou a prítomných bude zabávať tiež klauniáda od Clowndoctors. Návštevníci si okrem iného budú môcť bezplatne zmerať krvný tlak, hladinu cukru v krvi, ale aj BMI index. Zvedavci dostanú možnosť nakuknúť do sanitky a budú si môcť vyskúšať aj základné zdravotnícke nástroje, akými sú fonendoskopy, rúška a množstvo ďalších zaujímavých pomôcok. 
      „Naším cieľom je poskytnúť komplexný program, ktorý zaujme nielen deti, ale aj dospelých a zároveň by sme radi vytvorili priestor pre vzdelávacie aktivity, akými budú prednášky na témy správnej hygieny rúk, prvej pomoci alebo diabetológie,“ uviedol riaditeľ nemocnice Viktor Dudáš.
      Hovorkyňa dodala, že program Dňa otvorených dverí bude okrem širokej verejnosti určený aj pre odborníkov z oblasti zdravotníctva. „Sme veľmi radi, že sa nám v spolupráci s kolegami farmaceutmi podarilo pripraviť aj program pre odborníkov, ktorým bude vedecká pracovná schôdza na tému Spolupráca s farmaceutom v klinickej praxi. Na tomto kreditovanom podujatí sa môžu kolegovia tešiť na prednášky, ktoré sa budú venovať témam ako napríklad Farmakoterapia v období gravidity a laktácie alebo Fototoxické a fotoalergické reakcie na koži vyvolané liečivami a rastlinami,“ priblížil Rudolf Pelikán, námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť komárňanskej nemocnice.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.