Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

NR SR odsúhlasila rozpočet ÚDZS na budúci rok, hospodáriť bude s viac financiami

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Bratislava 2. decembra (TASR) – Príjmy Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) by v budúcom roku mali byť vyššie. K dispozícii bude mať približne 61,5 milióna eur, čo je oproti roku 2020 viac asi o 5,8 milióna eur. Výdavky majú dosiahnuť 23,6 milióna eur. Vyplýva to z návrhu jeho budúcoročného rozpočtu, ktorý v stredu schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.

"V porovnaní so schváleným rozpočtom na rok 2020 sú celkové príjmy vyššie o 5,8 milióna eur, a to vplyvom predpokladaného medziročného nárastu príspevku od zdravotných poisťovní o 1,2 milióna eur a medziročným nárastom rozpočtovaného zostatku prostriedkov z predchádzajúcich rokov o 4,5 milióna eur," píše sa v materiáli.
      Podiel bežných výdavkov by mal tvoriť 90,9 percenta. Do takejto kategórie patria mzdy, platy, služobné príjmy a odvody poistného, tovary a služby či bežné transfery.
      Bežné výdavky v návrhu rozpočtu zaznamenali nárast o viac ako 1,2 milióna eur, teda o 6,3 percenta oproti rozpočtu na rok 2020, v ktorom sa odrazilo najmä zvýšenie zdrojov na prehliadky mŕtvych tiel, mzdová valorizácia vrátane znižovania mzdových rozdielov lekárov oproti mzdovému ohodnoteniu v nemocniciach, ako aj servisné paušály na novoobstarané softvéry. Zvyšok tvoria kapitálové výdavky, tie by mali ísť na bežnú prevádzku úradu a výdavkové finančné operácie.

Zdroj: TASR


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.