Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Pokrstili kalendár, ktorý má pomôcť deťom s chorými srdiečkami

Kategória: Spravodajstvo

Nadácia Detského kardiocentra pokrstila nový kalendár na rok 2017, prostredníctvom ktorého chce vyzbierať prostriedky na pomoc malým pacientom.

Bratislava 29. novembra (TASR) - Nadácia Detského kardiocentra pokrstila nový kalendár na rok 2017, prostredníctvom ktorého chce vyzbierať prostriedky na pomoc malým pacientom. Autorsky sa na ňom podieľala opäť fotografka Jana Keketi a pred jej objektív sa postavili znovu aj deti známych osobností. Krstnou mamou kalendára sa stala patrónka nadácie Iveta Radičová.
      "Tohtoročný kalendár je výnimočný tým, že jeho hlavnými hviezdami sú deti, ktoré sú na fotografiách vďaka umeniu fotografky Janky Keketi skutočne nádherné," uviedla Mária Kadlečíková, správkyňa Nadácie Detského kardiocentra. Výťažok z predaja kalendárov poputuje na nákup prístrojov, ktoré v súčasnosti v kardiocentre chýbajú.
      Projekt dobročinného kalendára má už štyri roky. Jeho cieľom je podporiť nadáciu a upriamiť pozornosť na srdcové ochorenia detí, ktoré sa liečia v jedinom špecializovanom pracovisku na Slovensku – v Detskom kardiocentre na bratislavských Kramároch. "Verím, že naše spoločné dielo bude mať úspech a výťažok z predaja bude čo najväčší, aby sme mohli pomáhať. O tom to celé je," doplnila Keketi.
      Myšlienku pomoci deťom prostredníctvom tohto projektu podporili opäť aj známe tváre, ktorých deti sú súčasťou nového kalendára – Anna Amenová, Monika Hilmerová a Jaro Bekr, Miriam Šmahel Kalisová a Martin Šmahel, Peter „Šarkan“ Novák a tiež Barbora Rakovská. Kalendár v pondelok (28. 11.) pokrstila expremiérka Radičová. "Nech je kalendár symbolom času splnených nádejí," povedala.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.