Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Slovenský Červený kríž dostal od Kauflandu už tretí záchranársky stan

Kategória: Spravodajstvo

Súčasťou 12. ročníka Žilinských dní zdravia bola aj prezentácia aktivít Slovenského Červeného kríža.

Bratislava 21. septembra (TASR-OTS) - Súčasťou 12. ročníka Žilinských dní zdravia bola aj prezentácia aktivít Slovenského Červeného kríža. Návštevníci sa mohli dozvedieť viac o poskytovaní prvej pomoci, vyskúšať si ju na resuscitačných modeloch alebo si dať zmerať bezplatne krvný tlak. Vyvrcholením programu bolo slávnostné odovzdanie nového záchranárskeho stanu od spoločnosti Kaufland Slovenská republika. 
      Spoločnosť Kaufland, ktorá je už 15 rokov úspešne etablovaná na Slovensku, dlhodobo spolupracuje so Slovenským Červeným krížom (SČK), pričom jednou z foriem vzájomnej spolupráce je aj podpora humanitárnych aktivít tejto organizácie. Tretí mobilný záchranársky stan bude neoddeliteľnou súčasťou každodenných aktivít SČK, využívať sa bude napríklad počas veľkých spoločenských akcií, na ktorých SČK zastrešuje zdravotný dozor či počas mobilných odberov krvi v spolupráci s mobilnými transfúznymi jednotkami.
      "Materiálne zabezpečenie pre výkon našich povinností je dlhodobo problémom, preto sme vďační spoločnosti Kaufland za túto podporu. Za obdobie našej spolupráce je to už tretí stan, čo nám umožňuje rozšíriť naše aktivity smerované na pomoc občanom predovšetkým v Žiline a okolí," uviedol Marián Záhorec, zástupca SČK. Stany sa budú využívať aj na praktických ukážkach prvej pomoci, ale tiež pri poskytovaní pomoci obetiam krízových situácií.
      Symbolickú červenú stuhu spoločne prestrihli hovorca spoločnosti Kaufland Martin Gärtner a zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma. "Považujeme za česť pomáhať organizácii, ktorá zachraňuje zdravie a životy ľudí a veríme, že aj tento nový záchranársky stan prispeje k jej činnosti a pomoci ľuďom v žilinskom regióne," povedal pri tejto príležitosti Martin Gärtner.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.