Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Svet zdravia povedie exriaditeľ SP Ľuboš Lopatka

Kategória: Spravodajstvo

Ľuboš Lopatka sa ujme svojej funkcie prvého mája.

BRATISLAVA 19. apríla (SITA) - Novým riaditeľom spoločnosti Svet zdravia a.s., ktorá prevádzkuje osem regionálnych nemocníc prevažne na východnom Slovensku, sa od 1. mája stane Ľuboš Lopatka. Informovala o tom PR manažérka spoločnosti Zuzana Gajdošiková. Svet zdravia je od uplynulého roka členom finančnej skupiny Penta. Lopatka v minulosti pôsobil v riadiacich funkciách papierenského priemyslu na Slovensku i v Česku, ako aj na poste generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne. "Teší ma, že sa Ľuboš Lopatka rozhodol viesť našu sieť nemocníc. Jeho príchod je v súlade s našim plánom ďalšieho rastu a zlepšovania vnútorného fungovania siete. Verím, že sa mu bude dariť a aj v našom projekte preukáže svoje manažérske kvality," povedal partner skupiny Penta zodpovedný za investície v zdravotníctve Eduard Maták.

Svet zdravia prevádzkuje nemocnice v Humennom, Svidníku, Spišskej Novej Vsi, Rožňave, Trebišove, Michalovciach, Partizánskom a Vranove nad Topľou s detašovaným pracoviskom v Medzilaborciach a v Stropkove. Na Slovensku pôsobí od roku 2006. Odkedy spoločnosť prešla do rúk Penty, zaviedli sa v nemocniciach centrálne nákupy a začalo sa s optimalizáciou vybraných obslužných a podporných činností akými sú upratovanie, pranie či stravovanie. Finančná skupina zároveň postupne investuje do vybavenia nemocníc, ktoré by sa tak mali dočkať nových prístrojov.

Spomínaných osem regionálnych nemocníc pokrýva spádovú oblasť so 616 tis. obyvateľmi a zamestnáva 4 200 ľudí.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.