Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

SZU v Bratislave zatiaľ neplánuje prejsť v plnom rozsahu na dištančnú výučbu

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Bratislava 1. októbra (TASR) – Slovenská zdravotnícka univerzita (SZU) v Bratislave zatiaľ neplánuje prejsť v plnom rozsahu na dištančnú výučbu. TASR to potvrdil Peter Kimijan z mediálneho odboru univerzity.

Riešime to individuálne, odbor po odbore. Niekde sa už realizuje online výučba, niekde je výučba s dodržaním epidemiologických opatrení," uviedol Kimijan. Ako dodal, na dištančné vzdelávanie je univerzita pripravená vzhľadom na to, že v takomto režime fungovala už v letnom semestri akademického roka 2019/2020. 

V súvislosti so študentmi ubytovanými na internáte Kimijan podotkol, že SZU zatiaľ nerieši ich vyprázdňovanie. Väčšina univerzít v hlavnom meste Slovenska v Bratislave postupne prechádza z prezenčnej na dištančnú alebo online formu. Od 5. októbra tak budú fungovať Univerzita Komenského, Slovenská technická univerzita aj Ekonomická univerzita v Bratislave. Rektorka Vysokej školy múzických umení v Bratislave Mária Heinzová odporúča uskutočňovať vzdelávanie teoretických predmetov, predmetov s kolektívnou účasťou študentov, respektíve predmetov, ktoré navštevujú študenti viacerých študijných programov, dištančnou formou. Na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave bude výučba realizovaná kombinovanou formou.

Ústredný krízový štáb dôrazne odporúča vysokým školám zabezpečiť dištančnú formu vzdelávania, ak to je možné. Rovnako sa majú vyprázdniť vysokoškolské internáty. Počas pondelkového (28. 9.) rokovania o tom informoval premiér Igor Matovič (OĽANO).

Zdroj: TASR


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.