Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Už po13. raz sa koná v SR kampaň Sviečka za nenarodené deti, bude aj koncert

Kategória: Spravodajstvo

Spojiť Pamiatku zosnulých, ktorá pripadá na 2. novembra, so spomienkou na deti, ktoré zomreli v dôsledku spontánneho alebo umelého potratu, je hlavnou myšlienkou kampane Sviečka za nenarodené deti.

Bratislava 27. októbra (TASR) - Spojiť Pamiatku zosnulých, ktorá pripadá na 2. novembra, so spomienkou na deti, ktoré zomreli v dôsledku spontánneho alebo umelého potratu, je hlavnou myšlienkou kampane Sviečka za nenarodené deti. Už tradične ju v októbri organizuje občianske združenie Fórum života.
      "Kampaň má tri rozmery - duchovný, vzdelávací a praktický. V modlitbách chceme pamätať na nenarodené deti, ale aj na ich rodičov, ako i na tých, ktorí vykonávajú alebo podporujú umelé potraty. Milosrdenstvo, odpustenie a modlitba sú symbolom toho duchovného rozmeru," pripomenula predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová.
      Sprievodné osvetové aktivity projektu sú spojené so šírením úcty k životu v každej jeho fáze. "Momentom, ktorý spája duchovný rozmer kampane s praktickým, je symbolická sviečka, ktorú na pamiatku zomrelých nenarodených detí môžu ľudia zapáliť a umiestniť v oknách svojich domovov 2. novembra," spresnil koordinátor projektu Martin Gazdík. Ako dodal, práve predaj dvoch druhov týchto symbolických sviečok s logom Fóra života v rámci verejnej zbierky je základným zdrojom pre financovanie celoročných pro-life a pro-family projektov, kampaní a aktivít vo všetkých regiónoch Slovenska. Plastovú sviečku si ľudia môžu kúpiť za jedno euro a sklenenú za tri eurá.
      Kampaň Sviečka za nenarodené deti Fórum života organizuje prostredníctvom farností, škôl a rôznych spoločenstiev s pomocou dobrovoľníkov. Tí distribuujú plagáty, letáky, propagačné materiály či oznamy, organizujú modlitbové stretnutia a iné podujatia.
      Súčasťou tohtoročného už 13. ročníka kampane bude aj benefičný koncert za nenarodené deti pod názvom Zapáľme sviečku. Uskutoční sa vo štvrtok 29. októbra o 19.00 h v Zičiho paláci v Bratislave. Účinkovať bude spevácky zbor M@gnificat pod vedením Mariána Kittnera so sólistkou Miriam Garajovou. Koncert bude spojený so zbierkou na projekty ochrany života od počatia po prirodzenú smrť.
      Fórum života združuje 49 organizácií na ochranu života, ľudskej dôstojnosti a rodiny. Počas roka organizuje programy konkrétnej pomoci ženám, matkám a rodinám. Známy je projekt Zachráňme životy ako aj Poradňa Alexis, v ktorej odborníci poskytujú pomoc a rady ženám a dievčatám, ktoré čakajú "nečakané" dieťa alebo trpia následkami spontánneho či umelého potratu. Pracovníci Fóra života organizujú vzdelávacie aktivity a prednášky v základných a stredných školách a v rôznych spoločenstvách po celom Slovensku.
      Aktivity Fóra života môžu záujemcovia podporiť aj na čísle účtu - 5033357295/0900.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.