Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

V Liptovskom Jáne otvorili v poradí druhú triedu pre autistické deti

Kategória: Spravodajstvo

V priestoroch Špeciálnej základnej školy s materskou školou internátnou v Liptovskom Jáne odovzdali koncom minulého týždňa do užívania ďalšiu triedu pre autistické deti.

Liptovský Ján 15. októbra (TASR) -  Informovalo tom ministerstvo vnútra na oficiálnej webovej stránke.
      "Počet detí, ktoré sú postihnuté autizmom, narastá. Otvorenie tejto triedy má nepochybne svoje opodstatnenie. Týmto krokom uspokojujeme aj potreby rodičov, ktorí majú svoje deti umiestnené v tomto zariadení," uviedol štátny tajomník ministerstva vnútra Rudolf Urbanovič.
      V krátkom čase ide o otvorenie druhej triedy pre deti s autizmom v tejto škole. Prvú odovzdali do užívania na začiatku marca uplynulého roka. Zriaďovateľom školy je prostredníctvom Okresného úradu v Žiline ministerstvo vnútra.
      "Celkové finančné náklady 13.000 eur nezodpovedajú prínosu, ktorý zriadenie triedy poskytne. Pre deti ide o veľkú pomoc. Budú mať svoj priestor a svoj režim, odbúrajú sa rušivé momenty, ktoré bránia ich rozvoju," povedal Vladimír Klement, riaditeľ Špeciálnej základnej školy s materskou školou internátnou v Liptovskom Jáne, ktorá má aktuálne 70 žiakov z celého Slovenska.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.