Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

VšZP daruje pacientom ďalšie eurokľúče

Kategória: Spravodajstvo

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., ktorá ako prvá štátna inštitúcia na Slovensku podporila medzinárodný projekt Eurokľúč, opäť podáva pacientom pomocnú ruku.

Bratislava 28. júna (TASR-OTS) - Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., ktorá ako prvá štátna inštitúcia na Slovensku podporila medzinárodný projekt Eurokľúč, opäť podáva pacientom pomocnú ruku. Tentoraz v rámci spolupráce s Úniou pomoci a podpory zdravia, ktorá je pokračovateľom tohto projektu na Slovensku a získala aj záštitu Predsedníctva SR v Rade EÚ 2016 nad projektom „Eurokľúč – Odomykáme Európu pacientom“. 
      VšZP zabezpečí pre sociálne odkázaných pacientov 76 eurokľúčov. Táto kompenzačná pomôcka im uľahčí a zjednoduší prístup k bezbariérovým toaletám, výťahom a dvíhacím plošinám. Eurokľúč je univerzálny a pacienti ho môžu využívať nielen na Slovensku, ale i v rámci krajín EÚ. Odovzdanie eurokľúčov konkrétnym pacientom zabezpečí občianske združenie Bez bariéry – Národná platforma proti bariéram.  Toto občianske združenie vzniklo ako nadstavba aktivít spojených s pacientskou problematikou a kvalitou života chronicky a telesne postihnutých obyvateľov SR. 
      „Pacienti, ktorí  potrebujú eurokľúč majú vážne zdravotné obmedzenia, preto sme využili príležitosť pomôcť im pri zvýšení ich mobility aj takýmto spôsobom“ – hovorí generálny riaditeľ VšZP Mg. Miroslav Kočan. 
      Prvých 74 eurokľúčov pre chronicky chorých a telesne postihnutých pacientov odovzdala VšZP už v minulom roku. Zároveň inštalovala vo svojich klientskych pracoviskách špeciálne zámky pre použitie tohto univerzálneho kľúča a v súčasnosti ho pacienti môžu využívať v 25 klientskych pracoviskách VšZP v rámci celého Slovenska.
      „Pre pacientov je to veľká pomoc a náš teší, že jej je takto pozitívne naklonená práve VšZP, ktorá projekt Eurokľúč podporuje od začiatku jeho realizácie na Slovensku. Prispieva tak k odstraňovaniu bariér, s ktorými sa vážne chorí pacienti stretávajú a zvýšeniu kvality ich života“ – dodáva predseda Únie pomoci a podpory zdravia Petr Kučera.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.