Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

VšZP zaznamenala ďalšie podnety na nekalý nábor

Kategória: Spravodajstvo

Všeobecná zdravotná poisťovňa podala v júni podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, aby prešetril nekalý nábor poistencov. Ten však zatiaľ nezistil porušenie zákona.

BRATISLAVA 22. júla (SITA) - Všeobecná zdravotná poisťovňa po upozorneniach svojich klientov podala podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) pre podozrenie z nekalého náboru poistencov. Stalo sa tak ešte koncom júna tohto roka. Podľa vyjadrenia hovorkyne VšZP Dany Gašparíkovej, poisťovňa dostala z úradu stanovisko, že vo veci podnetu zatiaľ nezistil porušenie zákona.

VšZP však zaznamenala aj ďalšie podnety od poistencov, preto ich vyzýva k opatrnosti. "Každému poistencovi by malo byť dovolené vybrať si poisťovňu nie na základe účelových poloprávd, ale na základe pravdivých a úplných informácií," konštatuje Gašparíková. Tá ešte v júni informovala o prípade kedy, jednu z poistencov VšZP kontaktovala neznáma osoba a oznámila jej, že o 1. januára budúceho roka bude prepoistená do zdravotnej poisťovne Dôvera. Keď si poistenkyňa chcela overiť túto skutočnosť vo VšZP, mala telefonujúca osoba podľa Gašparíkovej zmeniť rétoriku s tým, že si len zisťuje záujem o prípadné prepoistenie.

ÚDZS agentúre SITA potvrdil prijatie podnetu, v ktorom VšZP žiada preveriť náborovú kampaň zdravotnej poisťovne Dôvera. Tvrdí však, že nemohol začať vykonávať dohľad keďže podnet nebol úplný. Úrad preto čaká na doplnenie konkrétnych informácií na základe, ktorých bude môcť konať. "Tieto doplnenia sme do dnešného dňa nedostali," povedala hovorkyňa ÚDZS Radoslava Muchová. List zaslal úrad poisťovni 25. júna.
Zdravotná poisťovňa Dôvera pred časom pre agentúru SITA uviedla, že v predaji zdravotného poistenia vždy dbajú na korektný prístup každého reprezentanta vystupujúceho v mene poisťovne. "Pokiaľ dôjde k zdokladovanému pochybeniu v procese predaja, určite budeme zvažovať prijatie nápravných krokov, pretože nám záleží na vnímaní Dôvery nielen v radoch našich poistencov, ale aj u širokej verejnosti," povedala hovorkyňa poisťovne Monika Šimunová.

 

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.