Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Výzva lekárom a sestrám v zahraničí

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: Ministerstvo zdravotníctva SR

Vedenie ministerstva zdravotníctva vyzýva lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov, ktorí pôsobia v zahraničí, aby sa v súčasnej krízovej situácii dočasne vrátili a pomohli pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti doma na Slovensku. 

Nachádzame sa v časoch a situácii, ktorej slovenské zdravotníctvo ešte nečelilo. Naším prvoradým cieľom je ochrániť zdravie a životy občanov Slovenska. Prosím preto slovenských zdravotníkov v zahraničí, aby prišli pomôcť do svojej vlasti v starostlivosti o pacientov s COVID-19 v našej krajine. Vaša pomoc Slovensku je teraz mimoriadne potrebná,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

„Vyzývame najmä lekárov anestéziológov, intenzivistov, sestry, ktoré sú špecialistky v odbore anestéziológia a intenzívna starostlivosť, aby prišli pomôcť pri starostlivosti o pacientov,“ doplnil štátny tajomník MZ SR Peter Stachura.

„V prípade, ak lekári či sestry získali doklady o vzdelaní v zahraničí v rámci Európskej únie, zrealizujeme urýchlené uznávanie kvalifikácií,“ dodala štátna tajomníčka MZ SR Jana Ježíková. 

Zdravotníci v zahraničí môžu ministerstvo zdravotníctva kontaktovať na adrese:

navratdomov@health.gov.sk alebo vyplnením Dotazníka pre lekárov pracujúcich v členských krajinách EÚ

Zdroj: https://www.health.gov.sk/Clanok?lekari-zahranicni-vyzva


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.