Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Zástupkyne sestier bezdôvodne zastrašujú verejnosť, tvrdí ministerstvo

Kategória: Spravodajstvo

Hromadné výpovede sestier neohrozia podľa ministerstva zdravotníctva poskytovanie zdravotnej starostlivosti. "Apelujeme na zástupkyne sestier, aby prestali s bezdôvodným zastrašovaním verejnosti. Sme v každodennom kontakte s riaditeľmi jednotlivých nemocníc a pokiaľ ide o zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti, stále platí, že toto ohrozené nebude," reagoval na dnešné vyhlásenia sestier hovorca rezortu Peter Bubla.

Bratislava 7. januára (TASR) - Hromadné výpovede sestier neohrozia podľa ministerstva zdravotníctva poskytovanie zdravotnej starostlivosti. "Apelujeme na zástupkyne sestier, aby prestali s bezdôvodným zastrašovaním verejnosti. Sme v každodennom kontakte s riaditeľmi jednotlivých nemocníc a pokiaľ ide o zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti, stále platí, že toto ohrozené nebude," reagoval na dnešné vyhlásenia sestier hovorca rezortu Peter Bubla.
      Ministerstvo poukazuje, že sestier, ktoré stiahli výpoveď v siedmich štátnych nemocniciach, pribúda. "Chápeme, že predstaviteľky sestier sú nervózne, keďže svoje kolegyne dotlačili do výpovedí len na základe vykonštruovaných dezinformácií, pričom samy svoje miesta podaním výpovedí či vzdaním sa funkcie, neohrozili. Teší nás, že napriek tejto zavádzajúcej kampani zo strany zástupkýň sestier stále rastie počet sestier, ktoré sa slobodne rozhodli presvedčiť sa u zamestnávateľov o faktoch a na základe toho stiahli výpoveď," zhrnul Bubla.
      Pre stiahnutie výpovede sa doteraz podľa jeho slov v štátnych nemocniciach rozhodlo 521 sestier. "Nemocnice zároveň prijali do pracovného pomeru 121 nových sestier po tom, ako niektorým sestrám začala plynúť výpovedná lehota. Podľa informácií z jednotlivých nemocníc, ďalšie sestry sa stále informujú o možnosti späťvzatia výpovede," doplnil. Na rozviazaní pracovného pomeru naďalej trvá 744 sestier. Výpovede okrem toho padli aj v ďalších troch nemocniciach mimo zriaďovateľskej pôsobnosti rezortu.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.