Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Ambulantná časť popradskej nemocnice sa prepojila s novou prístavbou s výťahmi

Kategória: Spravodajstvo

Nemocnica Poprad, a.s., nedávno odovzdala do užívania novú prístavbu s únikovým schodiskom a dvoma výťahmi pre mobilných a imobilných pacientov.

Poprad 16. februára (TASR) - Nemocnica Poprad, a.s., nedávno odovzdala do užívania novú prístavbu s únikovým schodiskom a dvoma výťahmi pre mobilných a imobilných pacientov. "Prístavba, ktorá sa nachádza vľavo od hlavnej vrátnice, bude slúžiť nielen klientom a pacientom, ale aj personálu nemocnice. Vďaka tejto investícii sa prioritne podarilo zabezpečiť prístup imobilných pacientov na tretie poschodie polikliniky," uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda. 
      Výťahom je tak prepojená ambulantná časť nemocnice od mínus 1. poschodia až po 3. poschodie. Vďaka novým výťahom sa v tejto časti nemocnice môže bez problémov pohybovať aj personál s pacientom na lôžku. "Nové výťahy vychádzajú až na 10. poschodie, na ktoré bol doteraz prístup len cez schodisko v lôžkovej časti nemocnice," doplnila Galajda. Prístavba je dizajnovo riešená v zelenej farbe a vďaka vysvieteniu ju vidieť už zďaleka.
      Dostupnosť výťahom je predpokladom na ďalšie zámery nemocnice, a to zrekonštruovať 10. poschodie, na ktorom by malo vzniknúť nové gynekologicko–pôrodnícke oddelenie a oddelenie patologických novorodencov. V strednodobom horizonte sa zároveň podľa hovorkyne výstavbou nových výťahov a schodiska približuje manažment nemocnice k zámeru oddeliť ambulantnú a lôžkovú časť.
      "Výstavba nových výťahov trvala od novembra 2013 do decembra minulého roku. Každý z výťahov má kapacitu 21 osôb a vďaka svojim rozmerom umožňuje aj prepravu lôžok," zdôraznila Galajda s tým, že náklady na realizáciu prístavby sa vyšplhali na 1,042 milióna eur. Projekt financovala nemocnica z vlastných zdrojov.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.