Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

ANS čakajú rokovania s poisťovňami budúci týždeň

Kategória: Spravodajstvo

Zdravotná poisťovňa Dôvera plánuje s Asociáciou nemocníc Slovenska rokovať o zmluvných podmienkach pre budúci rok, Union sa už s niektorými nemocnicami dohodla.

BRATISLAVA 8. novembra (SITA) - Rokovania Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) so zdravotnými poisťovňami týkajúce sa platieb pokračujú. Najbližšie by sa mali uskutočniť budúci týždeň. Agentúru SITA o tom informoval Miroslav Valaštík z ANS. Asociácia združuje menšie a stredné nemocnice.

Ako uviedla PR špecialistka Dôvery Monika Šimunová, zmluvy s nemocnicami majú platné do konca roka. Budúci týždeň plánujú začať s asociáciou rokovania o platobných podmienkach už pre rok 2014. Dôvera však tvrdí, že konečné stanovisko k zmluvným podmienkam pre budúci rok bude závisieť od štátneho rozpočtu. "Doterajšie informácie o návrhu štátneho rozpočtu sú skôr pesimistické a hovoria o výraznom poklese platby za poistencov štátu," zhodnotila Šimunová. 
Union sa už s niektorými regionálnymi nemocnicami dohodla. "Členovia ANS, ktorí požiadali poisťovňu o úpravu zmluvy, už od Union zdravotná poisťovňa dostali návrhy na zvýšenie cien," informovala Veronika Hauswaldová z Unionu. Päť zdravotníckych zariadení túto ponuku podľa jej slov využilo, a to s účinnosťou od novembra tohto roku. 

Všeobecná zdravotná poisťovňa odkázala, že o výsledkoch bude informovať až po ukončení rokovaní. Stretnutie s ANS má naplánované na 18. novembra.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.